Новини / Технології     06 лютого 2020 16:08

Ліквідували корупційну складову в реєстрації земельних ділянок – Олексій Гончарук

Запрацювала безкоштовна функція перевірки обмінних XML-файлів, необхідних для реєстрації земельних ділянок. Рівень відмов у реєстрації скоротиться до 4%.

Про новий сервіс Держгеокадастру повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму каналі Telegram.

Обмінний XML-файл – це електронний документ, на основі якого вносяться відомості в систему Державного земельного кадастру. Цей файл формує та підписує ЕЦП сертифікований інженер-землевпорядник.

«Відтепер, якщо ви подаєте документи для реєстрації земельної ділянки, ваш файл може бути автоматично перевірений програмою і ви отримаєте зворотний зв’язок із переліком помилок, яких ви припустилися. Раніше люди могли місяцями не отримувати відповіді, а в разі зворотного зв’язку їм не повідомлялося про те, яку саме помилку в файлі вони допустили», – пояснив суть новації Олексій Гончарук.

При подачі електронної заяви на державну реєстрацію земельної ділянки також передбачена можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файлу. Наявна й можливість за QR-кодом перевірити валідність файлу.

Читайте: Реформа Держгеокадастру: 10 головних змін

Олексій Гончарук підкреслив, що зроблений ще один крок до прозорої роботи Держгеокадастру та усунення корупційних ризиків. Він упевнений, що відмови в реєстрації земельної ділянки за вигаданими причинами підуть у минуле.

Як повідомляв раніше Landlord, Держгеокадастр на початку року відкрив для землевпорядників дані про координати поворотних точок. Наразі прем’єр Гончарук зазначає, що це дозволило ліквідувати тіньовий ринок з річним оборотом в 250 млн грн.

Читайте також