Новини    25 лютого 2018 10:37

Лапа: Нечесні інспектори Держпродспоживслужби вмить стануть «зіркою» Youtube


Відеофіксація перевірок інспекторів зробить процедуру державного контролю підприємців більш прозорою. Про це заявив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, повідомляє прес-служба відомства.

З 1 січня 2018 року відповідно до наказу Держпродспоживслужби від 20.12.2017 №1207 «Про впровадження процедури відеофіксації» по всі території України всі заходи державного контролю (нагляду) повинні супроводжуватися відеофіксацією. Крім того, з 4 квітня поточного року набирає чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№ 2042), який дає право здійснювати відеофіксацію не тільки інспектору, а і самому господарюючому суб’єкту.

«Тому, якщо хтось із інспекторів під час перевірок буде «гратися» з законом – вмить стане «зіркою» Ютуба», – заявив голова Держпродспоживслужби.

За його словами, це також спростить вжиття заходів дисциплінарного впливу до таких осіб. Така норма дозволяє у випадку суперечки мати неупереджені докази та уникнути необ’єктивності і за необхідності довести неправомірність дій інспектора або порушення вимог законодавства підприємцем. Впровадження процедури відеофіксації значно знижує корупційні ризики.

«Є три принципи боротьби з корупцією: прозоре регулювання, достойні зарплати та незворотність покарання. Наразі створено достатньо антикорупційних органів, є певний прогрес із рівнем зарплат. Крім того, в плані регулювання ми зараз працюємо над удосконаленням всіх процесів своєї діяльності і усуваємо ті моменти, які можуть бути корупційно місткими. Зокрема, ми розраховуємо, що при запровадженні відеофіксації перевірок такі чинники будуть нівельовані», – зазначив голова Держпродспоживслужби.

Водночас, за його словами, відеофіксація слугуватиме також і підтвердженням порушень законодавства господарюючими суб’єктами та загалом зробить процес перевірок більш прозорим.

 

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...