Новини / Рослинництво     10 травня 2019 16:08

Китайці збудують заводи для переробки картоплі в Україні

Мінагрополітики провело зустріч з представниками китайського бізнесу щодо інвестицій у будівництво в Україні підприємств з виробництва картопляного крохмалю та його подальшого експорту на ринки Південно-Східної Азії.

Про це повідомляє на своєму сайті Мінагрополітики.

Уряд України висловив зацікавленість у будівництво на території України підприємств, що перероблятимуть картоплю в промислових масштабах, оскільки це сприятиме розвитку українського картоплярства.

Читайте: Торгова війна йде на друге коло: Трамп звинувачує Китай у зриві переговорів

У Міністерстві покладають надії, що нові потужності дозволять  українським картоплярам диверсифікувати виробництво, вирощуючи різні сорти картоплі, зокрема для переробки її на крохмаль.

«Виробництво картопляного крохмалю в Україні, хоч і має стійку тенденцію до зростання, але не повністю забезпечує внутрішній ринок, а динаміка експорту такої продукції має ситуативний характер», – так охарактеризував сьогоднішню ситуацію заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Тому Уряд має намір створити «зелену дорогу» для китайських інвестицій в українське картоплярство, яке виробляє 20 млн т картоплі на рік. За словами Віктора Шеремети, за обсягами валового виробництва картоплі Україна посідає 4-те місце у світі.

Landlord раніше повідомляв про те, що у світі зростає попит на картоплю. Найбільший споживач – Азія, найбільший переробник – Бельгія.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також