Новини / Технології     09 жовтня 2019 14:49

Курс на вертикальне землеробство у Великій Британії: за 5 років побудують 40 сітіферм

Велика Британія впроваджує вертикальне землеробство з метою знизити залежність країни від імпорту зелені з Євросоюзу. Зокрема компанія Shockingly Fresh планує в найближчі 5 років побудувати понад 40 сітіферм.

Про це повідомляє AgroXXI.

Компанія Shockingly Fresh, яка базується в Единбурзі, на цей час уже працює над перетворенням 5 майданчиків загальною площею 50 га на високотехнологічні ферми, які є недорогими й екологічно чистими.

Читайте: Яким буде вино врожаю 2019 року: прогноз виноробів світу

В удосконалених теплицях використовуються спеціальні гідропонні вежі для циклічного вирощування врожаю листових культур, таких як салати і трави. Водночас замкнуте середовище означатиме зменшення застосування пестицидів.

У перспективі стартап планує побудувати по всій країні 40 вертикальних ферм, здатних виробити в 5 разів більше зелені, ніж традиційні земельні ділянки, і знизити залежність Великої Британії від дорогого імпорту з ЄС у несезонний період. Для цього компанія запустила початковий раунд для інвесторів.

«Наш перший раунд фінансування дозволить нам розробити більше 40 ділянок. І ми зацікавлені в тому, щоб співпрацювати з власниками ділянок, а також з власниками традиційних сільськогосподарських земель. У найближчі роки ринок гідропоніки значно розшириться, тому є багато можливостей для зростання кількості гравців», – розповів головний операційний директор Shockingly Fresh Гарт О’Брайанс.

За даними Bloomberg, світовий ринок вертикального землеробства зростатиме на 12% щорічно і до 2025 р. буде коштувати $16 млрд.

Landlord раніше повідомляв про те, що протягом наступних 30 років у Туреччині планують потроїти кількість вертикальних теплиць. Очікується, що вони забезпечать ефективне виробництво овочів зі значною економією транспортних, екологічних та енергетичних витрат.

Читайте також