Новини    03 січня 2023 20:33

Кунжут включили до списку основних харчових алергенів – FDA

Додавання кунжуту до списку основних харчових алергенів означає, що харчові продукти, що містять продукт, підлягатимуть певним нормативним вимогам щодо харчових алергенів, зокрема щодо маркування та виробництва

Кунжут приєднався до списку основних харчових алергенів, визначених законом, згідно з даними Управління з контролю за продуктами й ліками США, повідомляє  edition.cnn.

Зміна, яка набула чинності 1 січня, стала результатом Закону про безпеку, лікування, освіту та дослідження харчової алергії або Закону FASTER, який був підписаний у квітні 2021 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Управління з контролю за харчовими продуктами та харчовими продуктами протягом кількох років розглядає питання про включення насіння кунжуту до списку основних харчових алергенів, до якого також входять молоко, яйця, риба, ракоподібні, горіхи, арахіс, пшениця та соєві боби. Додавання кунжуту до списку основних харчових алергенів означає, що харчові продукти, що містять кунжут, підлягатимуть певним нормативним вимогам щодо харчових алергенів, зокрема щодо маркування та виробництва.

Алергія на кунжут вражає людей різного віку та може проявлятися у вигляді кашлю, першіння в горлі, блювоти, діареї, висипу в роті, задишки, хрипів і падіння артеріального тиску, доктор Роберт Ейтчес, алерголог, імунолог і лікар Cedars-Sinai. Медичний центр у Лос-Анджелесі, повідомив CNN у 2020 році.

Згідно з вебсайтом агентства, FDA проводить інспекції та відбирає зразки харчових продуктів, щоб перевірити, чи основні харчові алергени належно позначені на продуктах, і визначити, чи харчові підприємства запобігають перехресному контакту з алергенами.

Нагадаємо, використовуючи селекцію рослин та генну інженерію для розробки менш алергенних сортів різних видів сільськогосподарських рослин науковці з США планують розширити можливості харчування для людей з алергією.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам, інформує пресслужба компанії на сторінці у Facebook.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...