Новини / Аналітика     11 березня 2020 10:27

Кукурудза вистояла на тлі падіння нафти

На тлі обвалу ринку зернових, пов’язаного з падінням цін на нафту, коливання вартості кукурудзи на світових біржах було не надто значним.

Якщо зернові за вихідні упали на 34%, то кукурудза здешевшала усього на 1,5%.

Найбільше знизилася ціна на цукрову тростину – на 7%, на соєву олію – на 5%, відзначають аналітики української зернової біржі GrainTrade.

Падання попиту на культури, що частково використовуються для виробництва біопалива, збільшило пропозицію сої, кукурудзи та цукрової тростини для споживачів продовольства. Проте ситуацію заважає вирівняти паніка навколо поширення коронавірусу, вважають експерти.

Ціни на нафту трохи відновилися й це допомагає вистояти аграрному ринку. Однак експерти не прогнозують відновлення цін до попередніх рівнів, оскільки вартість нафти у світі залишатимуться низькою протягом 7-8 місяців.

Та падіння цін на нафту опускає вартість фрахту, тому імпортери можуть купувати зерно дешевше, економлячи на вартості доставки, що дозволить активізувати попит найближчим часом, вважають аналітики.

Читайте: Ціни на пшеницю обвалилися услід за нафтою

Травневі ф’ючерси на кукурудзу у понеділок відновилися до 147,79 $/т за підтримки збільшення тижневого експорту кукурудзи з США на 4,5% до 830 тис т, зокрема активізації експорту з західного узбережжя до Японії та Південної Кореї. Однак на ціни тиснуть дешеві пропозиції південноамериканської кукурудзи.

Тендер Південної Кореї у розмірі 200 тис.т оголошений на корми, може завершитися купівлею південноамериканської кукурудзи із постачанням в липні за ціною 204,5-207 $/т C&F й це збільшує тиск на вартість експорту кукурудзу в США та Україні.

За оцінками експертів Bolsa de Cereales de Buenos Aires, після збільшення урядом Аргентини експортного мита на сою та продукти її переробки на 3% до 33%, в країні виростуть площі сівби кукурудзи та зменшаться площі сої.

Збільшення прогнозованих площ сівби кукурудзи в США та Україні також посилює тиск на ціни кукурудзи нового врожаю.

Landlord раніше повідомляв, що президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко навів менш оптимістичні цифри стосовно цін на кукурудзу за перші два кризові дні після падіння нафти. За його словами, ціна на українську кукурудзу впала на 8%.

Джерело: GrainTrade

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також