Новини / Аналітика     09 січня 2020 10:31

Кукурудза в Україні подорожчає найближчим часом – експерт

До 178-180 $/т на кукурудзу очікують трейдери відразу по завершенню усього циклу різдвяно-новорічних свят. Адже у світі вже спостерігається підвищення ціни через конфлікт США та Ірану.

Такий прогноз оприлюднили експерти електронної зернової біржі Grain Trade.

Здорожчання кукурудзи може бути спричинене кількома факторами. По-перше, її вартість була штучно занижена через новорічно-різдвяні свята й зниження ділової активності в Україні. По-друге, неспокійна ситуація в світі, зокрема, посилення конфронтації між США та Іраном спричинила підвищення цін на зернові.

«В Україні після тривалих вихідних трейдери очікують зростання цін на кукурудзу до 178-180 $/т FOB, – сказано в експертному прогнозі  Grain Trade.

«Проте подальше зростання буде обмежене цінами на чорноморську кукурудзу в ЄС, яку пропонують по 180-181 $/т FOB», – уточнюють експерти.

Здорожчання кукурудзи спостерігається й у світі.

На тлі посилення конфронтації між США та Іраном та стрімкого подорожчання нафти березневі ф’ючерси на кукурудзу 3 січня виросли до 154,1 $/т, відзначають аналітики. Проте вже з 6 січня опустилися до 150,87 $/т під тиском низького попиту, зниження торговельної активності через тривалі вихідні та скорочення спекулятивними фондами кількості контрактів напередодні оприлюднення січневого звіту USDA.

Експорт кукурудзи з США за тиждень знизився до 550,9 тис т, що поступається минулорічним показникам.

Погода в Бразилії та Аргентині сприяє розвитку посівів кукурудзи. В Бразилії опади прогнозують на наступні тижні, тоді як в Аргентині вони пройшли минулого тижня, а тепер буде сухо, проте не спекотно. Перспективи гарного врожаю збільшують кількість пропозицій південноамериканської кукурудзи.

Читайте: Українська кукурудза успішно замінила американську в структурі імпорту Китаю – Рено Квач

«Ціни на поставки у березні-квітні кукурудзи до Південної Кореї та В’єтнаму встановилися на рівні 214-215 $/т CIF, та навряд чи будуть зростати, оскільки В’єтнам, що є третім за обсягами світовим імпортером кукурудзи, планує скоротити її імпорт на 13% через зменшення споживання, обумовлене зниженням поголів’я свиней через АЧС», – сказано в прогнозі Grain Trade.

Минулого року через цю хворобу В’єтнам втратив 20% поголів’я або 6 млн свиней.

За даними МСГ США у сезоні, який почався у травні, В’єтнам імпортує 10 млн т кукурудзи, що на 1,5 млн т менше, ніж раніше прогнозувалося.

Індія перенесла тендер по закупівлі кукурудзи на 14 січня, але збільшила план закупівлі з 50 до 175 тис т, що стане додатковим індикатором цін.

Landlord раніше повідомляв про обвал цін на ринку зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також