Новини / Овочівництво / Рослинництво     13 червня 2023 07:12

Критичного дефіциту агропродукції через підрив Каховської ГЕС не буде — Мінагрополітики


У 2023 році в Україні не буде критичного дефіциту агропродукції через підрив Каховської ГЕС та затоплення півдня.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини” повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

“Критичного дефіциту продукції в цьому році ми не відчуємо. Бо минулого року ми вже втратили значну частину земель сільськогосподарського призначення в цьому регіоні, і наші фермери змогли переорієнтуватися. Зокрема, інші регіони перебрали на себе значний обсяг виробництва, особливо овочевого”, — зазначив Головня.

Він додав, що через підрив Каховської ГЕС Україна втратить певну частину урожаю зернових, однак ці втрати не будуть значущими.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У загальному плані ми втратимо певний обсяг зернових, але основна частина зрошувальних земель на півдні знаходиться на лівобережжі Дніпра. Правобережні ж території є так званою сірою зоною. Фермери і так небагато там вирощували, тому що там постійно то “прильоти”, то бойові дії. Тому гірше, ніж торік, у цьому році там точно не буде”, — додав заступник міністра.

Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.

Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі  від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

Читайте також: На узбережжі Одещини фіксують стрімке опріснення води після підриву дамби Каховської ГЕС

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також