Новини    20 серпня 2018 10:54

Країни ЄС залишаються головними споживачами українських кавунів та динь


Експорт динь, кавунів та папаї у січні-липні 2018 року знизився на 28% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 7 тисяч тонн у 2018 проти 9,7 тисяч тонн у 2017 році. Про це повідомляють в аналітичному відділі Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

«Головними покупцями у минулому році виступали країни найближчого зарубіжжя: Білорусія – 39,8% (3,8 тис. т), Польща – 20,3% (1,9 тис. т), Латвія – 13,5% (1,3 тис. т), Литва – 11,8% (1,1 тис. т), Естонія – 10,6% (1,03 тис. т).  У поточному експортна географія суттєво не змінилась, українські кавуни та дині купують Білорусь – 29,3%,  Литва – 26,5%, Латвія – 20,9%», – підрахували експерти.

Експерти відзначають, що зниження експорту у поточному році викликане складністю виходу на ринок ЄС – головного споживача кавунів та динь. Цей ринок є досить важливим для ряду експортерів, і конкуренція на ньому висока. Відзначимо, що Україна займає 55 місце серед експортерів цих баштанних культур, а головними гравцями на світовому ринку є Іспанія, Мексика, Нідерланди та США.

Інфографіка UFEB

«Імпортні поставки ж за січень-липень поточного року становили лише 552 тони ( 598 тон у січні-липні минулого року). Піковими періодами імпортних постачань визначаються осінні місяці – вересень-жовтень, так як внутрішній попит є високим, а вітчизняна пропозиція її не задовольняє.  У минулому році основними постачальниками виступали Бразилія – 28,2%, Республіка Молдова – 22,3% та Узбекистан – 17,7%. За сім місяців поточного року головними імпортерами виступають: Туреччина – 27,7%, Бразилія – 24,6% та Узбекистан – 22,4%, згідно з даними ДМС», – коментують в аналітичному відділі UFEB.

Інфографіка UFEB

Розглядаючи динаміку ціни у поточному році можна відзначити її незначне зростання у сегменті кавунів порівнянні з аналогічним періодом минулого року ( на 1,1 грн/кг). Ціна ж на диню знизилась на 4,5 грн/кг.

«Подорожчання у минулому році пояснюється посушливими погодними умовами, що знизило загальний обсяг врожайності і підвищило ціни на них. У цьому ж році ситуація більш сприятлива для виробників, врожайність за очікуваннями зросте на 5-7% у порівнянні з минулим роком, що і стримує ціни», – деталізує експерт з аналітики.

Інфографіка UFEB

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...