Новини / Рослинництво     12 грудня 2018 10:03

Кращих цін на кукурудзу не буде – експерт пояснив чому

Українська кукурудза у грудні здорожчає всього на 1-2%, але далі ціни рости не будуть. Ринок зернових перенасичений через рекордний врожай. Пшеницю ж очікує сезонне здорожчання.

Про це повідомляється на інтернет-ресурсі Ліга.Бізнес.

За прогнозами виконавчого директора ПАТ “Аграрний фонд” Миколи Зубарєва, в найближчі місяці ціни на українську пшеницю ростимуть. Що не можна сказати про кукурудзу. Аграрії планують експортувати у 2018/2019 МР кукурудзи на 45% більше, ніж торік (27 млн тонн). Сьогодні відвантажено лише 6,2 млн тонн (22% від прогнозу). Фермери чекають на кращі ціни. Експерт зазначає, що у грудні ця культура здорожчає на 1-2 %. Однак подальший ріст цін буде проблематичним. Цього року Україна зібрала рекордний врожай кукурудзи. Ринок зернових перенасичений. Тож, очікувати на здорожчання цієї культури протягом кількох місяців немає підстав.

Читайте: Грибка немає: експерти відзначили високу якість зібраної кукурудзи

Микола Зубарєв також зазначає, що торговельна криза у відносинах США та Китаю позитивно вплинула на вартість українських зернових на внутрішньому ринку. На новину про налагодження відносин між цими країнами миттєво зреагували головні товарні біржі – котирування на основні види сільгосппродукції зросло. Що дало змогу аграріям втримати ціни від падіння.

Як повідомляв LANDLORD, Україна стала лідером за темпами зростання ціни на моркву.

Читайте також