Краще сидіти вдома: на вихідних синоптики обіцяють сніг з дощем та ожеледицю

Найближчими днями в Україні збережеться відносно тепла, але нестійка погода. Очікуються опади, тумани, ожеледиця на дорогах та місцями пориви вітру. Однак наприкінці тижня температура трохи знизиться, а вночі у низці областей повернуться 10-градусні морози.
Про це свідчить прогноз синоптика Ігоря Кібальчича, повідомляє “Метеопрог“.
Погода 27 січня
У суботу, 27 січня, очікується невеликий сніг, мокрий сніг, у західних областях помірні опади. Подекуди тумани, на дорогах ожеледиця. Вітер змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі 0…-5 °С, вдень -2…+3 °С.
Погода 28 січня
Наприкінці тижня очікується невеликий сніг та мокрий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря вночі -1…-6 °С, а у Карпатському регіоні та на крайній півночі похолоднішає до -6…-11 °С. Вдень по всій Україні буде не вище -4…+1 °С.
Читайте також: Погодні умови знижують очікувану врожайність зерна в ЄС
Нагадаємо, за довгостроковим прогнозом синоптиків початок лютого буде з невеликим похолоданням. Вночі очікується суцільний мінус, а вдень тепліше: близько 0° C. Із середини першої десятиденки вдень температура підвищиться, а ночі будуть здебільшого із знаком “мінус”. Опади в цей час помірні, в окремі дні буде досить вітряно.
Середина місяця характеризуватися частими змінами погоди і температури. В окремі дні будуть спостерігатися досить сильні пориви вітру. На початку цієї декади очікується похолодання: різке зниження температури спостерігатиметься вночі, а вдень утримається досить помірна температура. Потім посиляться опади, а після цього температура знову знизиться на два-три дні. Кінцівка другої декади здивує різким потеплінням.
Читайте також: Озимі можуть загинути: вчені НААН дали несприятливий прогноз розвитку посівів з огляду на погодні умови січня 2024
Потепління спостерігатиметься і на початку останньої 9-денки лютого. Далі ще в окремі дні буде спостерігатися морозна температура, хоча це більше стосується ночей, а вдень буде плюс або близько нуля. Опадів буде не багато.
Виробники картоплі не могли зібрати урожай у деяких регіонах Німеччини, Нідерландів та Бельгії через сильні опади, які тривали кілька тижнів.
Українські вчені попереджають, що відлига, інтенсивне танення значної кількості снігу, подальше випадання дощу призводить до перезволоження ґрунту. У понижених місцях на полях з озимими можуть застоюватися талі води, які можуть перетворитися на льодову кірку зі зниженням температур.
Валерія Пепеля