Новини    01 жовтня 2018 17:29

Кожен 3 підприємець порушує закони у сферах захисту та карантину рослин


Після скасування у січні 2018 року мораторій на проведення Держпродспоживслужбою планових заходів державного нагляду у ряді сфер, у тому числі й захисту рослин, який діяв з 2014 року, У Держпродспоживслужбі виявили, що кожен третій суб’єкт господарювання порушує чинне законодавство у сферах захисту та карантину рослин.

За даними територіальних органів Держпродспоживслужби аграрії для захисту посівів с/г культур від шкідливих організмів щорічно використовують 35-40 тис. тонн засобів захисту рослин. Такий обсяг препаратів дозволяє провести комплекс захисних заходів на площі 45-50 млн га та суттєво зменшити втрати врожаю.

«Однак на ринок ЗЗР в Україні потрапляє велика кількість підроблених препаратів. За оцінками міжнародних організацій понад 50% підробок припадає на ринок дрібного фасування, призначеної для застосування в приватному секторі, та до 25% підробок – на ринок оптової торгівлі ЗЗР. У поточному році зафіксовані численні факти гибелі бджолосімей, що призвело до неабияких втрат бджолярів», – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Разом з тим, для забезпечення належного реагування та уникнення випадків порушення законодавства у сфері захисту рослин фахівці Держпродспоживслужби підготували пропозиції щодо внесення змін до законів «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про бджільництво» та Кримінального кодексу України.

Пропозиції стосуються:

  • посилення відповідальності за загибель та/або отруєння людей, тварин, риби, бджіл;
  • запровадження відповідальності за неповідомлення про використання засобів захисту рослин через представників місцевих органів влади або в засобах масової інформації;
  • зобов’язання суб’єктів господарювання під час проведення робіт (обробки) з застосуванням засобів захисту рослин надавати відповідну інформацію не пізніше ніж за три доби до початку оброки надати місцевим органам самоврядування (об’єднані територіальні громади, сільські та селищні ради тощо) та посилення відповідальності за невиконання вказаної норми;
  • удосконалення порядку інформування власниками пасік чи пасічниками при переміщенні (кочівлі) пасік не пізніше ніж за добу до такого переміщення (кочівлі) місцеві органи самоврядування (об’єднані територіальні громади, сільські та селищні ради тощо);
  • законодавчо визначити термін «фумігант» та встановити вимоги до їх застосування;
  • ліцензування впровадження господарської діяльності торгівлі пестицидами і агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин), а також ліцензування проведення робіт з фумігації.

Прийняття законопроекту дозволить захистити права громадян шляхом посилення відповідальності сільгоспвиробників за грубе порушення законодавства у сфері захисту рослин. На сьогоднішній день проект Закону опрацьовується профільними департаментами та директоратами Мінагрополітики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...