Новини / Ринок землі     21 березня 2018 11:15

Ковальова: Відкриття ринку землі з запобіжниками стане основою економічного розвитку держави


Мета реформи ринку землі – не продаж заради продажу, а створення сильного та сталого фермерства в Україні. Про це в свої доповіді на Конференції світового банку з питань земельних відносин та бідності заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова у Вашингтоні, повідомляє прес-служба міністерства.

На її думку, запровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні дозволить створити потужний прошарок середнього класу у сільській місцевості.

«Урядова концепція впровадження ринку земель містить ряд запобіжників, які перешкоджатимуть надмірній концентрації, спекуляціям та спрямовані передусім на захист прав власника земельної ділянки. Так, максимальний розмір с/г земель, що можуть перебувати у приватній власності, обмежено до 200 га для однієї особи, впровадження державного мита у розмірі 50% від грошової оцінки у випадку перепродажу земельної ділянки протягом перших трьох років; продаж державних с/г земель можливий лише через он-лайн аукціони», – наголосила заступник міністра.

За її словами, в переліку пріоритетних завдань Кабінету Міністрів України є скасування мораторію на продаж сільгоспземель. Також продовжується робота над розвитком інфраструктури майбутнього земельного ринку.

«Зокрема, Україна стала першою в світі країною, яка на законодавчому рівні запровадила моніторинг земельних відносин. Систему Державного земельного кадастру переведено на технологію Blockchain, що унеможливлює незаконні маніпуляції з даними про земельні ділянки. Запроваджено он-лайн реєстрацію договорів оренди та реєстрації земельних ділянок он-лайн. Також з метою децентралізації розпочато процес передачі земель державної власності об’єднаним територіальним громадам», – йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також