Новини / Технології     21 червня 2019 10:19

Космічний моніторинг земель: 20% посівів ріпаку в областях не враховано

У Луганській та Закарпатській областях за допомогою супутникової зйомки зафіксовано ділянки озимого ріпаку на територіях, де їх, за даними Держстату, не повинно бути. Площа виявлених неврахованих посівів становить відповідно майже 2 тис. га та 0,7 тис. га.

Про це повідомляє Delo.

Ці дані отримано Інститутом космічних досліджень НАНУ-ДКАУ та компанією EOS у результаті супутникового моніторингу сільгоспземель, що проводиться за Програмою Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Читайте: Італійці допомогли посадити в Україні перший промисловий сад мигдалю

Також встановлено, що в різних областях відмінності між офіційними статистичними даними та даними космічного моніторингу щодо площ, на яких вирощують озимий ріпак, іноді досягають майже 20%.

Найбільші розбіжності між офіційними даними і фактичними площами посівів озимого ріпаку зареєстровано в Херсонській, Вінницькій і Миколаївській областях (більше відповідно на 15,8 тис. га, 15 тис. га і 13,3 тис. га).

Landlord раніше повідомляв про те, що підбито підсумки першої частини пілотного проекту Світового банку щодо супутникового моніторингу сільгоспземель в Україні. Завдяки космічним технологіям створювалися карти посівів, здійснювався контроль агрооперацій, а також прогнозування урожаю на ранніх стадіях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також