Новини / Аналітика     27 серпня 2023 11:14

“Коридорами солідарності” вивезли понад 40 млн т української агропродукції

Ця ініціатива за відсутності нормального судноплавства в Чорному морі є лише тимчасовим рішенням

Україна перевезла понад 40 млн т сільськогосподарської продукції завдяки “шляхам солідарності” ЄС, переважно зерна, і цифра зростає. Наразі це вже більше, ніж експорт за допомогою Чорноморської зернової ініціативи, зазначив речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано в інтерв’ю “Суспільному”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ця ініціатива за відсутності нормального судноплавства в Чорному морі є лише тимчасовим рішенням.

Ми намагаємося робити все можливе, тому що це допомагає Україні і це допомагає людям в усьому світі, які залежать від імпорту української сільгосппродукції. Тому ми також думаємо про інші способи, як ми можемо підтримати Україну, як ми можемо збільшити обсяги постачань, як ми можемо знизити вартість, як ми можемо збільшити швидкість та ефективність,— пояснив Стано.

Раніше в Одеській ОВА повідомили, що за 11 місяців дії зернової угоди з портів Великої Одеси вийшло понад 1 тис. суден із майже 33 млн т агропродукції.

Нагадаємо, у липні Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС готовий експортувати українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має три варіанти експорту зерна після виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи.

Кулеба пояснив, що Росія загрожуватиме нормальному експорту зерна з України до кінця війни. Тож додав, поки не буде реалізовано план В, у росії залишатимуться ці інструменти шантажу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також