Новини / Фінанси     14 січня 2019 12:36

Корупція та економічне зростання – який зв’язок (ІНФОГРАФІКА)

Інфографіка, яка об’єднує два показники – індекс корупції та розмір ВВП для 180 країн світу, дозволяє побачити взаємозв’язок між рівнем економіки та рівнем корупції в державі.

Інформацію представляє ресурс howmuch.net.

Дехто стверджує, що корупція допомагає «змастити колеса» економіки, подолати бюрократичні перешкоди для досягнення цілей. Інші вбачають у ній нагальну проблему для економічного зростання, оскільки корупція збільшує вартість ведення бізнесу. Представлена інфографіка дозволяє кожному самостійно зробити висновок.

Розробники візуалізації об’єднали два показники:

  • індекс корупції від Transparency International до 180 країн світу – визначений за результатами опитування у 2017 р. експертів та бізнесменів у різних країнах щодо їхнього сприйняття корупції  (оцінює країни у діапазоні від 0 до 100 – чим менший показник, тим вищий рівень корупції);
  • розмір ВВП за даними Світового банку – для представлення розміру економіки кожної країни.

Верхній рядок інфографіки (фіолетовий колір) – найбільш корумповані країни, нижній рядок (синій колір) – найменш корумповані. Діаметр круга свідчить про розмір економіки в країні.

Висококорумповані держави (з індексом корупції 20 і менше) мають крихітну економіку: Ірак (розмір ВВП – 198 $ млрд), Ангола (124 млрд), Судан ($ 117 млрд). Найменш корумповані країни – Німеччина ($ 3,68 трлн), Велика Британія ($ 2,62 трлн) і Канада ($ 1,65 трлн) – належать до найбільш розвинених країн у світі.

За цими спостереженнями можна зробити загальний висновок, що розвинені країни мають тенденцію до зниження рівня корупції. Проте не завжди.

ЧитайтеУсі мільярдери світу на одній карті (ІНФОГРАФІКА)

Очевидним винятком з цього правила є Китай, де поряд з ендемічною корупцією спостерігаємо високий ріст економіки з розміром ВВП $ 12,24 трлн. Можливо, частково це пов’язано з великою кількістю населення  в Китаї у поєднанні з акцентом на виробництві в «спеціальних економічних зонах».

Україна (з ВВП $112 млрд) за рівнем корупції стоїть в одному ряду з Росією ($ 1,58 трлн), Мексикою ($ 1,15 трлн), Іраном ($ 440 млрд), Нігерією ($ 376 млрд), Бангладеш ($ 250 млрд).

Візуалізація містить деякі незручні сюрпризи для західних демократій. Корупція в Італії, наприклад, порівнянна з Саудівською Аравією, Південною Африкою та Малайзією.

Більш широке питання, яке ховається за цими цифрами, – це різниця між справжньою корупцією та законною діяльністю. Адже дехто розцінює постійно зростаючу кількість грошей, витрачених на лобіювання в США, як форму корупції.

Landlord раніше повідомляв про те, що за допомогою інфографіки можна порівняти рівень життя в різних країнах світу: візуалізація ВВП на душу населення за допомогою карти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також