Новини / Техніка     02 жовтня 2019 13:09

Комбайн Asalift збирає капусту, не пошкоджуючи качани

Збирання капусти – один із процесів, котрі ще й досі потребують ручної праці. Розробити техніку, яка б дбайливо поводилася з качанами й усувала необхідність залучення до збирання врожаю великої кількості робочих рук, взялися в компанії Asalift.

Про це повідомляє EastFruit.

Дотепер комбайни Asalift використовувалися лише для збирання капусти, призначеної для негайної переробки, оскільки в процесі механічного збирання качани пошкоджуються і вже не підлягають тривалому зберіганню.

Читайте: Відкриття ринку землі: юристи попереджають фермерів про ризики

Цього року нову техніку для збирання капусти демонстрували на демополях компаній Бейо та Сингента. Комбайн Asalift після зрізання качана піднімає його на висоту 2,5 м над землею, далі по плоскому транспортеру качани скочуються в контейнери для зберігання. Контейнери розташовані на багаторядній платформі, оснащеній системою для зміни кута нахилу контейнера в процесі його наповнення.

Тобто в новому комбайні контейнери для зберігання капусти нахиляються в процесі заповнення. У поєднанні з горизонтально розташованим транспортером це запобігає падінню і пошкодженню качанів.

Не кожен гібрид капусти придатний для машинного збирання. Качани повинні бути рівномірні за формою й величиною і перебувати досить високо над поверхнею ґрунту. Цим вимогам відповідає зокрема гібрид «Тореадор», розроблений компанією Сингента.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Кембриджі створили агроробота, який збирає салат айсберг. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також