Новини    01 березня 2024 21:21

Коли Україна перейде на літній час у 2024 році та як підготуватися


Щороку в Україні переводять годинники восени та навесні. Зовсім скоро необхідно буде перевести стрілки на годину вперед — на літній час.

Цього року перехід відбудеться вночі, з 30 на 31 березня. О третій годині ночі переводять годинники з 03:00 на 04:00. На більшості сучасних гаджетів ця опція автоматична. Тобто чекати 03:00 для цієї процедури не потрібно, але має бути увімкнений інтернет.

Це відбувається для того, щоб адаптувати робочі години під світловий день. Як наслідок, працівники мають змогу раніше починати роботу. Крім цього, існує ще одна причина для переведення — економія електроенергії.

Переведення стрілок кілька разів на рік здійснюють згідно з постановою КМУ №509 від 13 травня 1996 року «Про порядок числення часу на території України».

Питання відмови від переходу на літній час (і назад) обговорювалося Верховною Радою та громадськими діячами неодноразово, але досі залишається невирішеним. Востаннє 2021 року законодавча ініціатива про відмову від переходів на літній та зимовий час не пройшла в парламенті друге читання, так і не набравши достатньої кількості голосів на свою підтримку.

Після переведення на роботу чи до школи доведеться прокидатися на одну годину раніше, але буде збільшено світловий день, тому процес пробудження проходитиме легше.

Сьогодні більшість годинників переходять на літній чи зимовий час автоматично. Виробники встановлюють в електронні пристрої переведення часу за заводськими налаштуваннями. Тому практично всі сучасні прилади самі перейдуть на літній час без допомоги людини.

Проте власники механічних годинників повинні налаштувати новий час власноруч, адже вони не підключені до Мережі. А щоб не забути перевести годинник, варто встановити собі нагадування на смартфоні. Так ви точно не заплутаєтеся в часі і не запізнитеся на роботу.

Новини за темою:  Спекотно вдень, але морозно вночі: яка погода чекає українців 29 квітня

Вчені наголошують, що переведення стрілок годинника може спровокувати розвиток серцево-судинних та імунних захворювань, тому що воно змінює біологічний ритм людини. Нестача сну та зміна режиму також можуть стати причиною стресів. Тому важливо зарання емоційно підготуватися до переведення годинника на літній час.

Ось кілька рекомендацій, яких можна придержуватися, щоб вплив переведення був меншим:

  • зміна режиму сну — найкраще починати змінювати режим сну за два тижні до 26 березня;
  • прогулянки на свіжому повітрі — так ви зможете наситити мозок киснем;
  • зранку розминайте м’язи — фізичні вправи допоможуть прокидатися свіжими і в хорошому настрої;
  • відрегулювання сніданку — зранку краще споживати ситну їжу, щоб запустити організм.

Мініпідготовка повинна тривати не менше двох-трьох тижнів. Тільки так ви зможете відчути, що внутрішній біологічний годинник пристосувався до переходу на літній час.

Нагадаємо, перехід на літній та зимовий час вперше було введено у Великій Британії у 1908 році. Тоді приводом для цього стала економія та прагнення більш раціонального використання електроенергії. У СРСР почали переводити стрілки годинника тільки в 1981 році. В Україні годинник переказує з початку незалежності. Наразі понад 110 країн світу переходять на “літній” та “зимовий” час, не переходять – 161. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинника на зимовий час, але під тиском громадськості прийняту постанову було скасовано.

Актуальний церковний календар ПЦУ та перелік свят на березень 2024 року можна знайти тут.

Коли святкують Масляну у 2024 році та як святкувати Масляну розповідаємо у матеріалі за посиланням тут.

Гороскоп на березень для всіх знаків зодіаку читайте тут.

Роботи на городі і в саду у березні стає все більше, потрібно вчасно виконати всі агрозаходи і нічого не забути. Тому радимо скористатися посівним календарем на березень, який може слугувати планом робіт на весь місяць. Завдяки йому ви дізнаєтеся, які дні місяця більш сприятливі для посіву, внесення добрив, проведення обробок засобами захисту, а які — підходять для перепочинку для рослин та самих городників.

Новини за темою:  Канада відкриває ринок для українських яєць: що це означає для виробників

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...