Новини / Фінанси     24 квітня 2020 11:46

Коли Україна отримає перший транш від ЄС для підтримки сільського господарства

Перший транш у розмірі 26 млн євро за програмою "Підтримка ЄС для розвитку сільського господарства і малих фермерських господарств в Україні", фінугоду по якій була підписана 28 січня поточного року, Україна отримає наступного року.

Такий допис з’явився на сторінці у Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

“Зараз проходять процедури для підготовки виділення першого траншу фінансування, які планується завершити до кінця 2020 р. Виділення коштів передбачено з 1 січня 2021 року”, – уточнив чиновник.

Читайте: СБУ вважає ВДЕ загрозою енергентичній безпеці України. Лист Баканова до ВР

За словами Висоцкого, орієнтовний бюджет першого пакету передбачає: 8 млн євро на інституційні та галузеві реформи у сфері розвитку сільського господарства та сільських територій; 7,5 млн євро – на зміцнення “ланцюгів вартості в сільському господарстві й підтримку малих фермерських господарств”, гранти на основі співфінансування; 10 млн євро – на підтримку земельної реформи, 500 тис. євро – на адміністративні витрати.

Крім того, 28 квітня цього року сторони планують підписати угоду про виділення 25 млн євро щодо другого пакету допомоги.

“Після цього почнуться процедури для підготовки траншу. Початок фінансування по другому траншу очікується приблизно на травень 2021-го”, – додав заступник міністра.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що для модернізації вітчизняної залізничної інфраструктури Франція виділить 100 млн євро.

Читайте також