Новини    23 серпня 2018 10:17

Коли і куди: херсонські кавуни не допливуть до столиці


Орієнтовно 26 серпня на перевантажувальному терміналі ТОВ СП «НІБУЛОН», що у Переяслав-Хмельницькому почнуть вивантажувати херсонські кавуни. Про це повідомляє прес-служба компанії. Після, їх доставлять в торгові мережі, а судно завантажать зерном.

Згідно повідомленню, перша в цьому році партія кавунів склала більше 400 тонн солодкої ягоди виробництва ТзОВ «Південний Експорт». Серед сортів: безкісточкові «Бостон», «Вогник», кісточковий «Арашан» та інші. Кавуни можна буде придбати у Києві у мережі супермаркетів «Сільпо» підприємства «Fozzy Group».

За словами генерального директора компанії «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського, головною особливістю цього сезону мав би стати прихід першого несамохідного судна з кавунами безпосередньо до Києва, на Поділ. Але це збільшило би вартість перевезення, а з цим і вартість кавунів.

«Нам необхідно було б платити за причальні споруди, вивчати глибини для підходу до Києва, платити річковому порту за послуги. Вийшло, що для нас це непродуктивні перевезення. Вартість перевезення тонни кавуна сягнула б 1 грн 70 коп. за 1 кг, що істотно позначилося б на вартості самих кавунів. Тому ми вирішили, що оптимально для нас, для киян і в цілому для логістики буде наступний варіант. Ми безоплатно передаємо для завантаження наш термінал в Голій Пристані, ми безкоштовно передаємо для розвантаження свій термінал в Переяслав-Хмельницькому, а звідти на автомобілях вже в Київ. Тоді виходить вартість кінцевої доставки 87-90 коп. за 1 кг. Чому ми це зробили? Тому що на зворотному шляху ми в Переяслав-Хмельницькому завантажимо судна сільгосппродукцією і вони йтимуть завантаженими в обидва кінці», – підкреслив Олексій Вадатурський.

Минулого року  від причалу компанії «НІБУЛОН» філії «Голопристанська» відчалило перше за останні 15 років несамохідне судно з партією 300 тонн смачних херсонських кавунів  і всього за 4 доби дісталося до столичної області. Зовсім неочікувано ця подія буквально підірвала інформаційний простір і стала топ-новиною інформагенцій та соціальних мереж. Проект було реалізовано за підтримки Агентства США з міжнародної допомоги USAID у рамках пілотного проекту «Створення ефективного логістичного ланцюга постачання плодово-овочевої продукції».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...