Новини / Технології     13 грудня 2019 13:09

Клуб новаторів агробізнесу: як вода впливає на ефективність ЗЗР

17 грудня на щорічній зустрічі учасників Клубу новаторів агробізнесу BASF обговорюватиметься тема впливу якості води на ефективність засобів захисту рослин.

Застосування ЗЗР значною мірою впливає на якість кінцевої продукції, а відтак і на її витратну
частину. При цьому, добротність води, що застосовується для розчину, відіграє значну роль. Про це свідчать результати досліджень науковцями BASF. У робочому розчині, що наноситься, основну частину складає вода, тому нерідко причини погіршення ефективності препаратів варто шукати саме у воді, де фізико-хімічні показники (рН, жорсткість, органічні речовини, механічні домішки тощо) не відповідають необхідному рівню. Крім того, дієвість ЗЗР також залежить і від температурного режиму води.

Науково доведено, що переважна більшість ЗЗР болюче реагують на зміни pH-води. Так, наприклад, навіть невеликі зміни в pH, де нормою вважається показник від 4 до 9, викликає деградацію ЗЗР або гідроліз, що суттєво зменшуватиме їх технічну ефективність.

Утім, підготовка води (перевірка рН, жорсткості і за необхідності – корегування цих показників)
дозволяє обійти «водяну пастку». Не менш актуальна тема – використання менших об’ємів води для розчину ЗЗР.

ЧитайтеОнлайн моніторинг кількості зерна в елеваторах: Держреєстр запускає нову послугу

Німецькі науковці провели виробничий дослід із Ксеміум®-вмісним фунгіцидом Пріаксор™, де порівнювали концентрацію діючої речовини в біомасі рослин пшениці за різних норм витрати робочого розчину (100 л/га та 200 л/га), різних швидкостей (14 км/год та 5 км/год відповідно) та типів форсунок (інжекторні та щілинні). Результати показали, що концентрація діючої речовини в біомасі пшениці за застосування зменшених норм води (100 л/га) не змінилася. Цьому сприяло правильне налаштування обприскувача та інноваційна рецептура формуляції препарату Пріаксор™, що забезпечила утримання, перерозподіл та проникнення в тканини рослин.

Нагадаємо, що більш широко тематика впливу фізико-хімічних властивостей води на ефективність ЗЗР з урахуванням наукових та практичних досліджень буде обговорюватися на вже традиційному засіданні Клубу новаторів агробізнесу, яке відбудеться 17 грудня під Києвом.

Раніше повідомллося, чому аграріям варто використовувати технологію xarvio™ .

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також