Новини    28 серпня 2017 14:43

Киянам щодня потрібна баржа кавунів


Кавуни стрімко дорожчають. Оптом ягоду продають по 4-4,5 грн/кг, вшестеро дорожче, аніж торік. В магазинах середні ціни сягають 8 грн/кг.

Для кінця серпня такий показник є рекордним за всю історію незалежної України, підрахували експерти «АПК-Інформ: овочі та фрукти». Попередній максимум зафіксований три роки тому – 2,3 грн/кг.

«Вирощування кавунів – високорентабельний бізнес. Але 2017 рік став важким і для виробників, і для споживачів, – каже Олексій Дорошенко, голова Асоціації торговельних мереж. – Саджали пізно, до кінця травня усі чекали заморозків. Потім прийшла аномальна спека і знадобився постійний полив. Плюс до того, виросли ціни на мінеральні добрива».

Щороку в Україні вирощують 620 000 тонн кавунів. Перевозиться продукція автотранспортом, місяць тому проведена пілотна поставка баржею по Дніпру. Тоді кавуни вроздріб надійшли по 1,99 грн/кг.

«На другу баржу з дешевими кавунами сподіватися не варто. За раз вона перевозить 1000 тонн. Щоб забезпечити киян дешевими кавунами, необхідно отримувати баржу щодня», – каже Дорошенко.

В липні 9500 тонн кавунів відправлено на експорт. Це вдвічі більше, ніж рік тому, і є рекордом за останні п’ять сезонів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...