Новини    18 вересня 2017 15:42

Китай відкрив ринок для українського шроту і жому


Українські виробники отримали право експортувати соняшниковий шрот та буряковий жом до Китаю. Відповідні протоколи підписали Мінагрополітики та Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР, інформує Держпродспоживслужба.

Експорт буде можливий виключно із потужностей, які проінспектували і затвердили китайські аудитори.

«Китай входить до переліку основних торговельних партнерів України, – зазначив Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби. – Робота над підписанням протоколів тривала декілька років, тепер наша співпраця поглибиться ще більше».

КНР активно імпортує шрот, переважно із Канади. Свого часу підписанням угоди на експорт цієї продукції Канада забезпечила собі величезний ринок збуту на багато років вперед.

«Україна постачає шрот у 40 країн світу. Якість і висока кормова цінність українського шроту, без сумніву, забезпечить високий попит і з боку китайських покупців», – вважає Степан Капшук, голова асоціації «Укроліяпром».

Окрім шроту і жому Україна недавно отримала право експортувати до Китаю заморожену яловичину. Фінальне затвердження ветеринарного сертифікату здоров’я очікується найближчим часом. Також цього року дозвіл на експорт до Китаю отримали дев’ять виробників молочних продуктів.

Китай – другий після Індії найбільший покупець української агропродукції. За січень-липень 2017 року об’єм експорту склав $525 млн. Найбільше експортовано олії – на $260,7 млн, зернових злаків – на $234,1 млн, борошна та круп – на $10,03 млн. Нині Україна домовляється про експорт на ринок Китаю продукції птахівництва, черешні, лохини, яблук та соєвого шроту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...