Новини / Логістика     09 грудня 2019 16:41

Хто візьме в концесію порт Херсон: названо претендентів

На участь у концесійному конкурсі щодо Херсонського морського торговельного порту подали заявки 4 компанії, дві з яких міжнародні. Оголосити переможця конкурсу планують у середині січня 2020 року.

Про це повідомляє Економічна правда.

Брати участь у конкурсі будуть:

  • стивідорна компанія Busserk Liman İşletme Loj. Hizm. LTD.ŞTİ (Туреччина);
  • ТОВ «Спеціальна компанія Морський порт Херсон» (консорціум у складі української портового оператора ТОВ «Аскет Шиппінг» – 40% і українського зернотрейдера ТОВ «Глобал Грейн» – 60%);
  • ТОВ «Рісоіл-Херсон» (консорціум «Петро Ойл енд Кемикалс» і AT RISOIL, Грузія і Швейцарія);
  • ТОВ «Укрморпорт» (Україна).

Читайте: Нібулон завершує будівництво зерносховищ на Вознесенській філії ФОТО

«У світовій практиці кількість учасників у концесійних конкурсах коливається від 3 до 6. Ми маємо 4 учасників для порту Херсон. Серед учасників конкурсу є дві успішні міжнародні компанії, які мають досвід роботи в портовій галузі», – відзначив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За словами міністра, у 2020 році планується реалізація ще низки концесійних проєктів: «у портах Чорноморськ, Одеса, Ізмаїл, Бердянськ, Маріуполь. Залізничні станції – Дніпро, Харків, Вінниця, Хмельницькій, Миколаїв, Чоп». Також міністерство вивчає оптимальний варіант щодо концесії регіональних аеропортів. 

Landlord раніше повідомляв про те, що Херсонський морський торговельний порт буде передано в концесію на 30 років. У Херсонській ОДА розраховують, що за цей період підприємство зможе залучити у свій розвиток 1,4 млрд грн інвестицій від приватного бізнес-партнера.

Читайте також