Новини    27 червня 2022 18:49

Хорватія допоможе з постачанням пального в Україну – Колісник

"Диверсифікація джерел та маршрутів постачання пального – запорука незалежності країни та гарантія отримання стратегічно важливого ресурсу"

Під час робочого візиту заступника міністра енергетики України Миколи Колісника до Хорватії досягнуто домовленостей щодо співпраці з хорватською стороною у питаннях диверсифікації постачань пального в Україну. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

“Диверсифікація джерел та маршрутів постачання пального – є запорукою незалежності країни та гарантією отримання стратегічно важливого ресурсу альтернативного походження від різних виробників. Ми маємо підтримку у цьому питанні з боку наших хорватських колег”, – зазначив Колісник.

У межах візиту заступник міністра енергетики України провів зустрічі, зокрема з державним секретарем Міністерства економіки та сталого розвитку Хорватії Іво Мілатичем, головою правління компанії Jadranski naftovod (JANAF) Стєпаном Аданичем та головою правління компанії INA Сандором Фасімоном.

На зустрічах також обговорили питання зміцнення енергетичної безпеки, співпраця у забезпеченні належного функціонування українського енергетичного сектору в умовах війни, а також можливості транзиту газу з хорватського СПГ-термінала.

Довідка. Jadranski naftovod (JANAF) – хорватська компанія, що здійснює управління нафтопроводом і системою сховищ для транспортування і зберігання сирої нафти і нафтопродуктів. JANAF забезпечує постачання сировини нафтопереробним заводам шести країн Південно-Східної і Центральної Європи, визнаний стратегічним нафтопроводом ЄС в рамках проєкту PCI під назвою JANAF-Adria Pipelines.

INA – провідна хорватська нафтова компанія, що займає міцну регіональну позицію в галузі розвідки та видобутку  нафти і газу, нафтопереробки та збуту нафтопродуктів.

Нагадаємо, уряд скасував державне регулювання цін. Завдяки цьому в Кабміні очікують зниження цін: граничні ціни на дизпаливо не перевищуватимуть 58 грн, на бензин — не більше 52 грн. Скасування акцизу на пальне мало стимулювати його ввезення до України та зробити зростання ціни на нього помірним.

Стало відомо, що влада України працює над розв’язанням проблеми з дефіцитом пального.

Україна та Польща домовились максимально спростити проїзд вантажівок з пальним, що має велике значення для подолання жорсткого дефіциту бензинів та дизельного пального в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...