Kernel у межах підтримки меліоративної реформи ініціював створення організацій водокористувачів (ОВК) — «Градизька» у Полтавській області та «Дмитрівська» на Черкащині.
Про це говориться у повідомленні компанії.
“Наше підприємство здійснює зрошення сільськогосподарських земель на площі 2823 га на Полтавщині та Черкащині, — зазначає керівник Придніпровського кластера Михайло Петров. — Поява ОВК сприятиме ефективному управлінню насосними станціями для вчасної подачі води на зрошення. Також завдяки ініціативі ми плануємо модернізувати застаріле енергозатратне насосно-силове обладнання, автоматизувати подачу води, провести гідроізоляцію підвідного каналу”.
Читайте також: “Кернел” має намір завершити покупку терміналів у Рені та Чорноморську
Перші кроки у напрямі організації ОВК у Придніпровському кластері Kernel були здійснені ще навесні 2023 року. Втілення ініціативи підтримали громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» та Європейський банк реконструкції та розвитку. Так, у межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Україна: підтримка розвитку організацій водокористувачів» були профінансовані роботи з проведення інвентаризації меліоративних мереж, а також інші юридичні роз’яснення, необхідні для створення та ефективного функціонування ОВК «Градизька» та «Дмитрівська».
Довідка: “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.
Читайте також: Kernel планує повністю відновити роботу “Трансбалктермінала” вже до кінця року
У грудні 2023 року, агрохолдинг Kernel розширив свій транспортно-логістичний потенціал, здійснивши придбання третього судна. Ця інформація міститься у звіті компанії, опублікованому на Варшавській фондовій біржі.
У повідомленні зазначається, що у грудні 2023 року група придбала балкер для перевезення зернових культур, який має вантажопідйомність 50 тисяч тонн.
Також, у 2024 році, холдинг запустив новий перевантажувальний термінал для рослинних олій у порту Чорноморськ, що був придбаний у липні попереднього року. Цей об’єкт не експлуатувався належним чином протягом тривалого часу, але у січні на терміналі розпочалось завантаження першого судна соняшниковою олією.
В той самий час, Kernel завершив придбання 100% корпоративних прав у ТОВ «Рені-Ойл» — терміналу з перевалки соняшникової олії з можливістю одноразового зберігання до 15 тисяч тонн у порту Рені за суму $24,75 мільйона. Цей актив важливий з погляду можливості експорту агропродукції у випадку блокування чорноморських портів.
Компанія Kernel за 3 місяці 2024 фінансового року отримала $30,9 млн чистого збитку проти $161,6 млн прибутку за аналогічний період минулого року.
Kernel Holding S.A. не буде виплачувати дивіденди за 2023 фінансовий рік, що закінчився 30 червня 2023 року. Відповідне рішення було ухвалено під час зборів акціонерів.
Нова Пошта, Kernel та Епіцентр відзначаються як провідні серед приватних компаній в Україні, які надали найбільший обсяг військової та гуманітарної допомоги з моменту початку повномасштабного вторгнення. Цю інформацію опублікувало видання NV Бізнес на основі даних, наданих понад півсотнею українських компаній.
Управління фінансового нагляду Польщі (Polish Financial Supervision Authority, PFSA) призупинило адміністративне провадження щодо виключення Kernel Holding SA з Варшавської фондової біржі.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!