Новини / Кейси     31 грудня 2018 12:32

Кейс: різдвяний бізнес – як зробити прибутковим господарство на неродючих землях

Гектари сосен вирощує на продаж до новорічних і різдвяних свят фермер із Чернігівщини. Перейшов на дерева, оскільки зернові культури на піщаних землях не давали потрібного врожаю. Сьогодні 90 % його продукції – високої якості, власна справа досвідченого агронома стала прибутковою.

Про це повідомляє видання m.gorod.cn.ua.

У селі Томашівка Ічнянського району Володимир Федан майже 16 років поспіль вирощує сосни на продаж до Різдва. За цей період він став одним із найбільших українських постачальників новорічних ялинок.

Читайте: Росія наклала ембарго на українську пшеницю, олію та трактори

Дерева чернігівського фермера вважаються агрокультурою, оскільки вони ростуть на землях сільгосппризначення. Володимир Федан, агроном за фахом, який має вищу освіту, вважає, що вирощування хвойних дерев покращує родючість ґрунту.

Сосни – альтернатива зерновим

На початку своєї діяльності вирощував зернові – жито і овес. Проте на піщаному ґрунті ці культури були збитковими. Вирішив спробувати саджати сосни. Спершу – лише на власній землі, і це було важливим фактором, оскільки не треба було платити орендну плату всі ті шість років, поки виросли перші дерева на продаж.

Тепер Володимир бере землі в оренду. Люди здають йому із задоволенням, оскільки він не застосовує хімічних добрив та препаратів – ділянка зберігається екологічно чистою. Коріння зрубаних сосен перегниває й удобрює землю, а нові саджанці висаджуються у міжряддя.

У господарстві Володимира ростуть сосна звичайна і сосна кримська. Карпатські смереки не прижилися на чернігівських  ґрунтах.

Догляд

Доглядати великі плантації дерев і доводити сосни до потрібної форми – складна робота, особливо влітку, коли треба проводити обрізування.

Володимир розповідає, що обрізає кожне дерево, надаючи йому досконалого вигляду. До всього дійшов методом проб, вчився на своїх помилках і в процесі пошуку оптимального періоду та техніки обрізування викинув не одне дерево.

Прибутковість

Володимир Федан має замовлення на 5 років наперед. Уого різдвяні дерева їдуть купувати з усієї України. Чернігівський фермер став одним з найбільших вітчизняних постачальників різдвяних красунь.

Ще кілька років тому власноруч із родичами готував дерева на продаж, зараз трохи скидає ціну, і замовник сам обирає і рубає собі товар на полі.

Будинок фермера стоїть посеред плантації – Володимир Федан переконаний, що справжній фермер має жити на своїй землі.

Landlord раніше повідомляв про те, як в Україні заробити 6-8 тисяч євро на гектарі фундуку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також