Новини / Фінанси     25 жовтня 2021 15:48

Казахстанська компанія Kaspi.kz купує український БТА Банк

Найбільша фінтехкомпанія Казахстану купує в Україні банк заради ліцензії

Велика Фінтехкомпанія з Казахстану Kaspi.kz купує в Україні банк заради банківської ліцензії. Kaspi.kz націлився на створення супердодатку. Операцію планують завершити в першому півріччі 2022 року.

Фінансові деталі сторони не розкривають. За даними AIN.UA, сума операції може становити $5-6 млн. Настільки низька оцінка викликана сьогоднішніми реаліями банківського ринку. «БТА Банк» знаходиться за межами першої сотні банків країни і не веде активну діяльність. Банк купили виключно через ліцензії. Як наслідок, його оцінка йде в розрахунку 0,5-0,6 від його капіталу.

“Ми уклали договір купівлі-продажу 100% «БТА Банку Україна». Він отримується виключно для отримання банківської ліцензії в Україні. Це дозволить нам запустити Фінтех-продукти, відкривати мобільні гаманці, рахунки та інше”, – відзначають в Kaspi.kz.

У Kaspi.kz повідомляють, що угода не зробить істотного фінансового впливу на компанію. У 2021 році вона планує отримати прибуток у розмірі більше $1 млрд. Першою покупкою Kaspi.kz в Україні стала міжбанківська платіжна система Portmone, яку компанія Kaspi Pay придбала в липні 2021 року.

Джерело: AIN.UA

Наталія Софієнко

 

Читайте також