Новини / Рослинництво     03 червня 2019 10:26

Катастрофічне відставання в посівній сої: американським фермерам дали дві поради

Негода у США призвела до колосального відставання в посівній сої: показник засаджених площ на сьогодні на 70% нижчий порівняно із середнім за останні 5 років. Виробники у роздумах – що робити із закупленим насінням? Експерти радять фермерам ризикнути і дають дві поради.

Про це повідомляє AgroXXI.

За даними Міністерства сільського господарства США, станом на 26 травня посівні площі під соєю становили лише 29% від середніх 5-річних значень у 18 штатах, які є основними виробниками сої в країні.

Читайте: Ні посадити, ні пересіяти: американські фермери пересаджують кукурудзу під проливним дощем

Терміни посівної практично збігли, тож фермери опинилися перед проблемою: що робити із закупленим насінням, оскільки пізня посадка потенційно знижує врожайність. З приводу цього їм дають поради науковці університетів Міннесоти та Вісконсіна.

Порада перша – саджати

З 1988 р. Університет Міннесоти проводить випробування врожайності при пізніх посадках. Дослідження показують, що для кожного дня посадки після 1 червня, потенціал врожаю сої зменшується на 1%.

«Ризик менший у першій половині місяця і більший у другій, але в середньому можна очікувати втрати близько 0,4 бушелів на акр щодня, коли посів відкладається», – йдеться в інформаційному бюлетені Університету Міннесоти від 22 травня.

Проте минулий рік підтвердив, що можна отримати добру врожайність з відстроченою посадкою, але при цьому слід врахувати, що у 2018 р. була рекордно висока температура на початку сезону, що підштовхнуло урожай уперед. «Будемо сподіватися на те ж саме в 2019 році», – пишуть агрономи з Міннесоти.

Порада друга – підвищення норми висіву

Фахівці з Університету Вісконсіна радять застосувати агрономічний прийом компенсації затримки сезону. Це підвищення норми висіву до максимального значення – на 20% при низькій нормі висіву і на 10% при високій. Не факт, що це обов’язково спрацює (оскільки погода може внести корективи в стан врожаю), але експерти вважають, що спробувати варто.

Як повідомляв Landlord, посівна-2019 у США проходить з великими складнощами через несприятливі погодні умови. Сильні дощі та бурі пересуваються по всій країні.

Читайте також