Українські фермери знижують ціни на картоплю через надлишок некондиційної продукції та слабкий попит. Проте, попри падіння вартості на 12% за тиждень, у середньому коренеплід зараз на 23% дорожчий, ніж торік.
Про це йдеться в повідомленні проєкту EastFruit.
На ринку картоплі в Україні триває цінова корекція: виробники змушені знижувати відпускні ціни, щоб стимулювати продажі. За даними аграрних аналітиків, сьогодні картопля пропонується в діапазоні 16–26 грн/кг, що на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.
Головною причиною здешевлення є швидке погіршення якості продукції у сховищах через потепління. Фермери активно розпродають запаси, які вже не можуть довго зберігатися, але торгівля йде повільно.
— Багато господарств досі мають значні обсяги картоплі, але купівельний попит залишається низьким, — пояснюють експерти. — Щоб реалізувати залишки до початку польових робіт, аграрії йдуть на зниження цін.
Річний ріст цін залишається високим
Попри поточне падіння цін, у порівнянні з минулим роком картопля подорожчала на 23%. Це пов’язано з високою собівартістю виробництва, логістичними труднощами та інфляційними процесами в економіці.
Аналітики не виключають, що до кінця маркетингового сезону ціни можуть коливатися — залежно від попиту та стану запасів.
Нагадаємо, у березні 2024 року вартість борщу в Україні досягла 177 грн, що на 19% більше, ніж торік, і на 9% вище, ніж у лютому. Подорожчання основних продуктів, включаючи картоплю, продовжує тиснути на кишені споживачів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!