Новини / Овочівництво     25 березня 2020 16:02

Карантин заморожує торгівлю розсадою: господарі рахують збитки

Через карантинні обмеження торгівля розсадою тимчасово заморожена. Господарі намагаються продавати насіння чи садивний матеріал online, однак для багатьох такий спосіб у диковинку.

Розсадник із Хмельниччини СФГ “Мендрик А.О.” через карантинні обмеження зазнає значних збитків. Про це розповіла бригадир господарства Валентина Петришена. За словами жінки, за нинішніх жорстких умов, коли заборонена відкрита торгівля на ринках, підприємство вирішило приймати замовлення онлайн. Утім, навіть такий, здавалося б, сучасний спосіб реалізації продукції потерпів крах. Причиною тому стало неможливість клієнтів вчасно дістатися до поштових відділень.

“Наразі в мене сім онлайн-замовлень, приблизно на 3,5 тис грн. У телефонному режимі відмовила всім замовникам, які мали бажання приїхати особисто – всім сьогодні повідомила, що відправлень не буде. Причина –  не всі замовники можуть дістатись до відділення, а саджанці пересихають. Коли отримають товар він буде не належної якості, що мене дискредитує як виробника і продавця”, – бідкається Валентина Петришена.

Пані Валентина працює на розсаднику вже 17 років. За її словами, господарство має хорошу репутацію та чисельну клієнтську базу, однак карантин змусив підприємтсво затягнути паски. Через карантин та самоізоляцію робітників ділянки розсадника наразі пусті.

“Діяльність припинили у зв’язку з умовами карантину – самоізоляція. Заставити працівників виходити на роботу не маю морального права – я наражаю їх на небезпеку зараження. Замовники їдуть звідусіль і можуть бути потенційними хворими”, – зазначає Валентина Петришена.

Розплідник вже рахує збитки, адже господарство повноцінно могло б працювати до середини квітня. Нині ж ситуація невизначена, й терміни карантину можуть бути продовжені. За таких умов сподіватися на хоч якийсь дохід не приходиться.

Джерело: SEEDS

Раніше заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Іван Фурсенко повідомив, як коронавірус знищує малих фермерів.

Читайте також