Новини / Рослинництво     30 квітня 2021 09:01

Канадські фермери скорочують площі під пшеницею на користь каноли

Високі ціни на олійні, що встановилися у 2020/2021 році спонукають фермерів розширювати посівні площі під канолою. Натомість посіви ярої пшениці скоротяться майже на 9%

Канадські фермери скорочують площі під пшеницею на користь каноли – таку інформацію оприлюднило статистичне управління цієї північноамериканської країни. Згідно з інформацією, посівна площа ярої пшениці становитиме у поточному році трохи більше 6,5 млн га, що на 8,8% менше посівної площі 2020 року. При цьому під тверді сорти буде відведено 2,3 млн га. Посів озимої пшениці минулої осені для збору врожаю в цьому році оцінювався приблизно в 0,5 млн га, що одразу на 11,2% менше, ніж рік тому. Про це повідомляє World Grain.

Натомість, за даними статуправління Канади, фермери мають намір засіяти канолу на площі 8,71 млн га, що на 3,6% перевищує минулорічну площу під культурою, хоча у менше попереднього торгівельних прогнозів в середньому у 9,15 млн га. Це буде перше збільшення посівних площ каноли, починаючи з 2017 року

«Високий світовий попит на олійні культури привів до зростання цін на канолу, що вплинуло на рішення фермерів збільшити посівні площі. Так, фермери Саскачевану, найбільшої провінції по вирощуванню каноли, планують збільшити посів на 4,4% у порівнянні з минулим роком, а в Альберті посівна площа збільшиться на 7,8%» – йдеться в коментарі статистичного управління Канади.

ЧитайтеПортал геопросторових даних буде у повному вільному доступі з травня

Крім того, було зазначено, що очікувані посівні площі можуть відрізнятися фактичних даних, які будуть опубліковані в червні.

«Як завжди, погода може також вплинути на прийняття рішень про посів. Під час березневого обстеження полів, в деяких частинах Західної Канади спостерігалися особливо посушливі умови, при цьому вологість ґрунту оцінювалася значно нижче середнього рівня», – продовжують у повідомленні.

При цьому, посівні площі вівса в цьому році прогнозуються на рівні 1,5 млн га, що на 6% менше, ніж у 2020 році. Хоча середня площа під вівсом за останні п’ять років склала близько 1,33 млн га, у статистичному управлінні підкреслили, що у цьому році очікується високих експортний попит на цей вид зерна і скорочення площ призведе до зростання цін.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експортери підвищили закупівельні ціни на сою без ГМО до $705/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також