Новини    18 вересня 2017 16:02

Кабмін вирішив збільшити площі під органікою на 10%


 Кабмін схвалив концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки. Документ підготувало Мінагрополітики спільно з Асоціацією фермерів та приватних землевласників.

«Впровадження системної підтримки фермерства дозволить збільшити виробництво валової продукції сільського господарства вдвічі за три роки до 12% та розвинути переробку сировини всередині країни, – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. – Це забезпечить зростання валютної виручки від аграрного експорту та підвищить маржинальність для суб’єктів господарювання»

У результаті реалізації Концепції очікується збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства до 12%, зростання кількості робочих місць в п’ять разів – із 100 000 до 0,5 млн, технічне переоснащення фермерів, збільшення на 10% площ під органічними культурами.

«Програма включає фінансові інструменти підтримки виробництва тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та переробки сільськогосподарської продукції, здешевлення агрокредитів і агрострахування та підтримку фермерів-початківців. Також планується проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель під садівництво виноградарство, хмелярство та вирощування органічної продукції. Концепція стимулюватиме набуття господарствами статусу фермерів та об’єднання фермерів в кооперативи», – повідомляє Мінагрополітики.

У наступному році Уряд пропонує закласти в держбюджеті 1 млрд гривень на підтримку фермерських господарств.

Ще немає новин у цій стрічці ...