Новини    15 липня 2021 07:02

Кабмін розширив доступ до кредитування фермерам

Відтепер програмою державних портфельних гарантій зможуть скористатися фермери, які бажають придбати землю сільськогосподарського призначення.

Таке рішення підтримав уряд під час засідання у середу, повідомив у Telegram-каналі прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Пільгові умови будуть розповсюджуватися лише на дрібних та середніх аграріїв, які вже працюють на землі та мають у користуванні не більш ніж 500 гектарів. 

Читайте: Євген Заіграєв: «Активне кредитування землі почнеться з 2024 року»

За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенко, гарантії від держави дозволяють суттєво знизити ставку по кредиту, який надає банк. Позики надаватимуть строком до 10 років на певний бюджетний період. Межі сум визначатимуться за рішенням уряду. Завдяки держгарантіям убезпечуватимуться й банки: їм гарантується мінімізація кредитних ризиків через неповернення позичальниками коштів.

Як зазначили у пресслужбі Мінфіну, ухвалена постанова дозволить визначити механізми надання держгарантій на портфельній основі, а також встановити вимоги до відбору банків, які матимуть право отримувати такі гарантії. У свою чергу, АТ «Укрексімбанк» визначається агентом гаранта, до функцій якого, зокрема, належить перевірка правильності отриманих від банків-кредиторів документів і розрахунків.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що в Україні продано понад 700 гектарів землі.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...