Новини / Фінанси     12 березня 2020 15:57

Ізраїльські фермери просять в уряду $2,5 млрд через коронавірус

Аграрії Ізраїлю заявляють, що криза в країні навколо коронавірусу може обернутися серйозними проблемами з поставками продовольства, зокрема, свіжої риби й м'яса. Фермери просять в уряду на підтримку бізнесу 10 млрд шекелів (це понад $2,5 млрд).

Про можливу нестачу продовольства заявив голова Всеізраїльського об’єднання фермерів Дубі Амітай.  Він також закликав уряд негайно втрутитися в ситуацію та допомогти малому й середньому бізнесу, в тому числі аграрним підприємствам. На його думку, потрібно не менше 10 млрд шекелів, щоб утримати підприємців на плову.

Він зазначив, що при загостренні кризи, пов’язаної з коронавірусом, в Ізраїлі можливий дефіцит свіжої риби, багато видів якої припинили вирощувати в країні. А мороженої продукції з Китаю на складах залишилося небагато. Така ж ситуація у тваринництві: більшість м’ясної продукції імпортується з-за кордону.

Глава Всеізраїльського об’єднання фермерів вважає, що уряду варто вживати заходи для розвитку агропідприємств у Ізраїлі, і, можливо, коронавірус допоможе привернути увагу до проблеми.

Читайте: Коронавірус відкриває нові можливості українським виробникам та експортерам – Денис Шмигаль

У разі повної блокади територій через коронавирус, додав Амітай, ізраїльські фермери втратять своїх палестинських робітників.

На ситуацію з продовольством впливає й те, що налякані коронавірусом ізраїльтяни масово скуповують продукти тривалого зберігання. Одна з причин – масовий карантин вдома, який рекомендує влада Ізраїлю. Зокрема, на карантин відправляють усіх, хто прибув з-за кордону.

Як раніше повідомляв Landlord,  Ізраїль входить в ТОП-10 імпортерів українського зерна.

Джерело: Вести. Израиль по-русски

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також