Новини / Фінанси     07 квітня 2022 13:08

Із травня окремі соціальні видатки можуть скоротитися

Через російське вторгнення прогнозують недовиконання державного бюджету України

Володимир Зеленський провів нараду з членами Кабміну та представниками свого Офісу щодо стану виконання державного бюджету на поточний рік та запровадження ембарго на торгівлю з Росією, повідомляє Офіс президента.

Премʼєр Денис Шмигаль констатував, що у другому кварталі, внаслідок військового вторгнення Росії прогнозується суттєве недовиконання державного бюджету України, тоді як у першому кварталі на 110% сприяли результати перших двох місяців поточного року та авансові податкові надходження.

Читайте також: Торговельні мережі зможуть залучити пільгові кредити, — Денис Шмигаль

Учасники наради обговорили можливі джерела наповнення державної скарбниці. Зокрема, це донорська допомога, спеціальні права запозичення від МВФ тощо.

За несприятливого розвитку подій розглядається можливість тимчасового скорочення окремих соціальних видатків, починаючи з травня. Для недопущення реалізації такого сценарію, як зазначили учасники зустрічі, необхідно якнайшвидше запустити роботу вітчизняної економіки – як важкої промисловості, так і малого й середнього бізнесу.

“Президент дав уряду доручення формалізувати припинення товарообігу України з Росією. Фактично імпортні та експортні операції з державою-агресором повністю зупинилися з початком війни”,  -зазначили в ОП.

Раніше повідомлялося, що уряд скорочуватиме витрати бюджету на користь армії.

Ліана Мелковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також