Новини / Технології     01 липня 2019 13:01

Із LED набагато ефективніше: в Ізраїлі виводять сорти пшениці, стійкі до збудників іржі

Ізраїльський Інститут удосконалення зернових культур, проводячи дослідження, перейшов на використання LED-технологій у освітленні приміщень, де вирощують рослини. Це дало їм змогу отримувати не 2, а 4 покоління пшениці на рік з економією електроенергії до €3000 на кімнату в рік.

Про це повідомляє HortiDaily.

Розташований в університеті Тель-Авіва в Ізраїлі Інститут удосконалення зернових культур (ICCI) – це одна з провідних світових дослідницьких організацій, орієнтованих на збір, каталогізацію та поліпшення зернових культур.

Читайте: У Кропивницькому в липні запустять біогазову електростанцію вартістю 2 млн євро

Раніше у своїх кімнатах для вирощування Інститут використовував освітлювальні рішення HPS. Замінивши їх на світлодіоди, науковці отримали багато переваг, що є вирішальними як для дослідників, так і для виробників:

  • Ефективніший контроль температурного режиму
  • Краща регуляція варіантів спектра
  • Велика економія енергії

«HPS, які ми використовували раніше, генерували надто багато тепла і були дорогими для запуску, тому ми змогли отримати спеціальний бюджет, щоб замінити їх на більш енергоефективні одиниці… Ми зробили розрахунки і продемонстрували університету, що за допомогою LED-технологій можна заощадити у вартості електроенергії близько 3000 євро на кімнату за рік», – відзначає голова ICCI професор Амір Шарон.

Для того щоб підвищити ефективність своїх досліджень, інститут використовує прискорені методи розведення культур. Вирощуючи рослини в приміщенні з повністю контрольованим LED-освітленням, дослідницька група ICCI має можливість послідовно та рівномірно прискорити зростання посівних культур, зберігаючи при цьому низький профіль тепла.

Науковці сподіваються, що тепер вони зможуть вирощувати 4 покоління пшениці на рік, на відміну від 2 поколінь, які вони отримували під попередніми системами натрієвих ламп високого тиску (HPS). Це дозволить команді проводити більше тестів на рік, що забезпечить набагато швидший та гнучкіший процес дослідження.

Більшість досліджень ICCI зосереджені на схрещенні звичайно культивованих видів пшениці з дикими рослинами, які мають вищу стійкість до хвороб. Банк ICCI налічує понад 15 000 зразків різних диких рослин.

Пшениця потребує інтенсивного світла. «Зазвичай ми вирощуємо її назовні в теплицях з природним сонячним світлом і просто доповнюємо деяким додатковим світлом. Проте ми хотіли перейти до виробництва в приміщенні й використали для цього лампи HPS, що мало певні проблеми: або вони генерували занадто багато тепла, або не були достатньо сильними, щоб забезпечити ефективний ріст рослин. Тому ми перейшли на нову систему», – говорить Амір Шарон.

За допомогою схрещування науковці сподіваються вивести сорти пшениці, стійкі до збудників іржі – групи захворювань, що руйнують зернові культури, а також сорти, що мають вищу врожайність та якість зерна.

Дослідження, які проводять в ICCI, мають потенціал позитивного впливу на продовольчу безпеку мільйонів людей у всьому світі. На жаль, пошуки можуть зайняти до 15 років, тож на їх результати можна очікувати лише в довгостроковій перспективі.

Landlord раніше повідомляв про те, що все більше виробників обирають для своїх теплиць LED-технології, завдяки яким можна регулювати спектр освітлення. Продукція вирощена таким способом, характеризується набагато кращим ростом і довше зберігає свіжість.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також