Новини / Садівництво     05 червня 2019 16:36

ITC підтримає українських ягідників: презентовано Дорожню карту розвитку ягідництва

Дорожня карта розвитку галузі ягідництва України – це стратегічна програма, націлена на зростання експортного потенціалу українського ягідного сектора на 2019–2024 рр., розроблена експертами ITC і Ягідної асоціації України. Вона визначає шляхи розвитку торгівлі та розширення співпраці з ЄС.

Про це повідомляє EastFruit.

4 червня на 31-й Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2019» презентували Дорожню карту розвитку галузі ягідництва України. Розроблено її в рамках проекту Міжнародного торгового центру (ІТС) «Eastern Partnership: Ready to Trade – an EU4Business Initiative», що фінансується Євросоюзом.

Читайте: Як підкорити ринок Грузії: українських агровиробників запрошують у торгову місію

Дорожня карта покликана посилити експортний потенціал українських ягідників.

Цілі Дорожньої карти:

 • збільшення поставок ягідної продукції з України;
 • приведення сертифікації ягідної продукції в Україні у відповідність до стандартів ЄС;
 • поліпшення якості та післязбиральної обробки сільгоспкультур;
 • забезпечення реєстрації пестицидів для ягід, насіння і сортів рослин для використання в Україні;
 • посилення профільних інституцій в Україні (відкриття інноваційного, технологічного і науково-дослідного напрямків);
 • розроблення освітніх програм;
 • просування експорту виробниками і переробниками ягідної продукції;
 • стратегічний підхід уряду до підтримки розвитку галузі (розширення доступу до фінансування, забезпечення фінансової підтримки з боку держави, поліпшення доступу до ринкової інформації, забезпечення екологічної відповідальності, модернізація технологій, поліпшення інфраструктури).

Впроваджуватимуть Дорожню карту за підтримки Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінфіну, Асоціацій «Ягідництво України», «Укрсадпром», «Укрсадвинпром», «Органічна Україна» та наукових інституцій.

Landlord раніше повідомляв про те, що на експорті заморожених ягід та фруктів Україна заробила рекордні $80 млн.

Трейдинг        29 липня 2019 13:32

Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

За перше півріччя 2019 року українські аграрії поставили на зовнішній ринок плодово-ягідної продукції загальною вартістю $116 млн, що на 16% більше, ніж за аналогічний період 2018-го. Експорт зріс за рахунок волоських горіхів, заморожених плодів і ягід, яблук та груш.

Про це повідомляє Укрінформ.

За даними ННЦ «Інститут аграрної економіки», зростання експорту забезпечило збільшення поставок «всіх основних товарів вітчизняного експорту групи 8 УКТЗЕД»:

 • волоських горіхів –  з 19 до 33 тис. т;
 • яблук і груш – з 24 до 42 тис. т;
 • заморожених плодів і ягід – з 14 до 18 тис. т.

Понад 50% вартості експорту плодів і ягід з України припадає на країни Євросоюзу.

Читайте: Валовий збір ячменю в Україні у 2019 році складе 8,6 млн т – Agritel

ТОП-8 споживачів української плодово-ягідної продукції:

 • Туреччина ($18 млн)
 • Франція ($11 млн)
 • Польща ($10 млн)
 • Білорусь ($9 млн)
 • Ірак ($7 млн ​​)
 • Італія ($5 млн)
 • Греція ($5 млн)
 • Німеччина ($4 млн)

Науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що цього року українські аграрії можуть встановити новий рекорд з експорту плодово-ягідної продукції.

Landlord раніше повідомляв про те, що український агроекспорт виріс на 18,6% – до $10,3 млрд.

Поділися

Садівництво        24 липня 2019 10:24

Високоприбуткові малинники та виноградники: у Запорізькій області пройде Фестиваль щасливих ягід

Побачити на власні очі, як працюють успішні ягідники, дізнатися, як створити виноградник з нуля за 3 роки, а також про унікальну методику вирощування винограду на богарі зможуть учасники Фестивалю щасливих ягід, що відбудеться у серпні в Запорізькій області.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фестиваль щасливих ягід, організований за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, вже стає доброю традицією. Він покликаний продемонструвати українським фермерам, як побудувати успішний бізнес у садівництві та виноградарстві.

Читайте: У Молдові для студентів ввели нову спеціальність – виробник ягід

Унікальні технології вирощування ягід та винограду, механізми створення кооперативів для отримання нових перспектив у виробництві й реалізації продукції, – про це можна буде довідатися на фестивалі.

Учасники заходу побувають в успішних запорізьких господарствах, де отримають можливість перейняти досвід кращих фермерів.

Зокрема, ягідний кооператив «Макартет», що працює в с. Садове, продемонструє гостям малинові та ожинові плантації, представить алгоритм створення високоприбуткового малиннику під ключ за 7 років, а також тонкощі ягідних агротехнологій. Об’єднання у кооператив «Макартет» дало можливість фермерам стати сильнішими та конкурентоспроможними.

Як створити виноградник з нуля за 3 роки, як відтермінувати дозрівання винограду, щоб отримати більш пізній урожай та гарну ціну – можна буде дізнатися у фермерському господарстві «Ніка». Про унікальну методику вирощування винограду на богарі розповість авторитетний виноградар і селекціонер Іван Захаренко.

Фестиваль щасливих ягід пройде 23 серпня у с. Садове Токмацького району Запорізької області.

Landlord раніше повідомляв про те, як господарству Обрій вдалося досягти високої рентабельності у вирощуванні ягід.

Поділися

Садівництво        23 липня 2019 10:53

У Молдові для студентів ввели нову спеціальність – виробник ягід

Уперше в системі спеціальної освіти Молдови: з вересня 2019 року професійне училище у місті Ніспорень вводить нову спеціальність – виробник ягід, якій навчатимуть випускників шкіл два роки.

Про це повідомляє EastFruit.

Спершу набирають групу в складі 20–24 студентів. У разі, якщо кількість абітурієнтів виявиться істотно вищою, адміністрація закладу готова сформувати ще одну групу навчання за цією спеціальністю.

Читайте: Відмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Матеріально-технічна база для спеціальності “виробник ягід” сформована в училищі завдяки грантовій підтримці проекту АРМ/USAID «Ефективне сільське господарство Молдови».

На сьогодні виробництвом ягід у Молдові займається близько 600 фермерів, професійні знання яких обмежуються вищою або середньою спеціальною освітою у сфері плодівництва. До 2019 р. плодівництво загального профілю (або виноградарство/виноробство) викладалося в трьох училищах і агрономічному факультеті Аграрного університету Республіки Молдова.

Landlord раніше повідомляв про те, що УКАБ на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України започаткувала магістерську програму «Агрокебети», в якій студентів навчатимуть топ-менеджери провідних агрокомпаній. Розробники проекту сподіваються змінити аграрну освіту – зробити її бізнес-орієнтованою.

Поділися

Технології        20 липня 2019 15:44

Успіх гарантують технології: як господарство Обрій прямує до рекордних показників урожайності

Господарство «Обрій» обробляє 620 га землі в селі Строїнці Тиврівського району Вінницької області. Займається садівництвом та ягідництвом і належить до високоефективних агропідприємств України. Стрижневим принципом досягнення високої врожайності тут вважають вибір якісних ЗЗР.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений принципам діяльності агропідприємства, яким поділився директор господарства «Обрій» Андрій Багрій.

Середня врожайність яблук у господарстві становить 40 т з 1 га. Проте метою «Обрію» є збільшення врожайності яблук саме першого ґатунку, які найдорожчі й користуються попитом на ринку. Директор господарства вважає, що про гарантований успіх можна буде говорити лише тоді, коли вдасться вийти на рівень 50 т з 1 га яблук першого сорту.

Читайте: Суперінтенсивне ягідництво: як господарству «Обрій» вдалося досягти високої рентабельності

Підприємство непогано заробляє на вирощуванні черешні (15 т з 1 га). За словами Андрія Багрія, це ефективне виробництво, оскільки воно не потребує значних грошових вливань, при цьому останніми роками продукція тримає достатньо високу ціну.

Але найбільш рентабельною культурою для «Обрію» є лохина.

«Попри те що кожен рік в Україні площі посадки цієї культури невпинно збільшуються, її ціна як у нас, так і в усій Європі залишається високою», — ділиться директор господарства.

В «Обрії» добре усвідомлюють, що високі показники врожайності неможливі без якісних засобів захисту рослин. Тому користуються тільки перевіреними та ефективними продуктами захисту. Зокрема, такими є інноваційні рішення від BASF.

«З моменту заснування «Обрію» ми постійно користувалися препаратами BASF. Вони нас цілком влаштовують, і я не бачу жодних причин від них відмовлятися», — говорить Андрій Багрій.

Директор господарства докладно розповів про перевірений роками досвід застосування засобів захисту рослин. Від борошнистої роси рано навесні в садах «Обрію» використовують фунгіцид Кумулюс® ДФ. Проти парші — контактний фунгіцид Делан® і системний Стробі®. Дерева проти кліща обробляють Масаї®.

«Це дуже сильний і дорогий препарат. Проте в боротьбі з кліщем економити не треба, адже поширюється він дуже швидко, завдаючи великої шкоди деревам», — наголошує пан Багрій.

Також взяли на озброєння Малахіт®, і за словами підприємця, це вдале рішення — «поєднання двох діючих речовин, чудовий захист». Торік уперше спробували Серкадіс® Плюс — новий фунгіцид, який активно бореться з борошнистою росою і паршею. «Цього року для його випробовування виділили 2 га, побачимо, який буде результат», — каже Андрій Багрій.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, директор підприємства «Обрій» Андрій Багрій презентував унікальний кейс розвитку свого господарства.

Поділися

Кооперативи        01 липня 2019 11:11

Фермерський кооператив на Дніпропетровщині реалізує 200 т ягід за сезон ВІДЕО

На Дніпропетровщині 12 фермерів створили ягідний кооператив. Загалом вони обробляють понад 30 га землі, вирощують суницю садову, літню та ремонтантну малину. За сезон збирають до 200 т продукції, реалізують її по всій Україні – як на ринку, так і в супермаркетах.

Про це повідомляє Факти ICTV.

Кооператив було створено 2 роки тому, і за цей час фермери вже відчули вагомі переваги об’єднання: вони заощаджують 15% на спільних покупках, а головне – значно розширили ринки збуту.

«Купуємо разом обладнання, крапельний полив, засоби захисту, добрива. На більших партіях завжди буде нижча ціна. До створення кооперативу нашим клієнтом був лише свіжий ринок, так званий базар. Створивши кооператив, ми отримали можливість укладати договори з мережами»,  – розповідає голова кооперативу Андрій Оселедець.

Об’єднання ягідників робить важливий внесок у розвиток своєї території, забезпечуючи селян роботою. У сезон з травня до жовтня працівникам тут платять до 12 тис. грн у місяць, таким чином заохочують людей працювати в селі, а не виїжджати на заробітки за кордон.

ЧитайтеНеймовірне агро: фермери Бангладеш вирощують овочі посеред пустелі

Фермери планують розширювати виробництво. Як експеримент тут уже вирощують ожину, лохину, чорну смородину та плодово-ягідні дерева.

Учасники кооперативу вважають, що таке об’єднання – це найвигідніша модель в агробізнесі. Приєднатися до них можуть усі охочі сільгоспвиробники. Головна умова – обробляти не менше 1,5 га землі й вирощувати ягідну продукцію.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Херсонщині 15 виробників об’єдналися в кооператив, щоб вирішити проблему зі збутом продукції. Тепер вони спільно формують великі партії для продажу великому трейдеру.

Поділися
Показати ще