Новини / Думки     21 грудня 2019 09:49

Італійці вже викорчовують Галу, а ми садимо – експерт про застарілі технології вирощування яблук

Від світових тенденцій у розвитку вирощування яблук Україна відстала років на 10-15 років. Так вважає експерт ринку фруктів Максим Кулік.

Про це повідомляє Агро-Південь.

Українським виробникам яблук необхідно стежити за світовими тенденціями в вирощуванні фруктів та прогнозувати, які тенденції з’являються у найближчому майбутньому. Тоді наші яблука будуть популярними на міжнародних ринка. Так вважає Максим Кулік, консультант компанії-експортера фруктів Vinaigrette LLC.

«У нас зараз так: Гала продається – всі масово саджають Галу. Кажу, товариші, не поспішайте, зараз експорт Гали у нас 80% займає, але якби були нові клубні сорти, ми б дуже дорого їх продавали»,  – наголошує Максим Кулік.

За інформацією експерта в Італії – «законодавиці яблучної моди», такий сорт, як Гала, вже викорчовують.

Українська компанія почала експорт яблук до країн Перської затоки

Нині на світових ринках набули популярності такі сорти яблук, як Пінк Леді, Кіко, Джаз.

«Це більш привабливі різновиди тієї ж Гали, але вони продаються у рази дорожче», – відзначає Максим Кулік. Адже щоразу споживач хоче, щоб його здивували, порадували чимось новеньким. Тож уже майже не звертають увагу на такі сорти, як Айдаред, Голден і Гала.

Експерт переконаний: українським виробникам фруктів необхідно відмовитися від консервативних поглядів і зайнятися прогнозуваням ринку. Тоді вони зможуть заробити в рази більше.

Landlord раніше повідомляв про рекордний експорт яблук.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також