Які бувають види криптопозики

Перед тим як придбати криптовалюту в Україні, необхідно визначитися з тим, як ви використовуватимете активи. При володінні цифровими монетами вам необов’язково продавати або обмінювати їх, якщо ви бачите потенціал в іншому криптопроєкті. Ви можете застосувати свої монети як заставу для оформлення USDT-кредиту або позики в іншій доступній на платформі криптовалюті.
Наявність заставної суми дає кредиторському майданчику впевненість у тому, що ви повернете позичені кошти. В іншому випадку застава залишиться у сервісу. Займати активи можна на будь-який термін та використовувати їх для торгівлі, виведення, переказу. Процедура того, як взяти криптовалюту в позику – проста і займає мінімум часу. Вам потрібно зареєструватись на спеціалізованій платформі централізованого або децентралізованого типу. Під час подання заявки на послугу вам треба внести заставу під вартість кредиту. Після схвалення запиту на ваш гаманець надходять бажані монети.
Які ще є види криптокредитування?
Криптовалюта в кредит доступна не тільки під забезпечення, але також і в інших форматах:
- Беззаставні кредити.
Через те, що крипторинок визнано нестабільним і нерегульованим, такий вид кредитування не дуже поширений. Щоб отримати схвалення щодо беззаставної крипто-позики, необхідно пройти детальну перевірку біографії позичальника. Це дасть сервісу гарантії, що користувач зможе повернути гроші. Це величезні ризики для платформи, оскільки при невиконанні зобов’язань клієнтом відсутня застава для ліквідації, щоб відшкодувати суму позики.
- Флеш-кредити.
Такий Bitcoin-кредит або позика іншої валюти вважається короткостроковою: видається на одну угоду. Нестабільність ринків та волатильність вартості на різних криптобіржах дозволяє позичальникам заробити за рахунок флеш-кредитів шляхом купівлі монети за низьким курсом на одному ринку та продажу за високою ціною на іншому. Взяти в кредит онлайн-криптовалюту за такою схемою ризиковано, тому інструмент використовується переважно досвідченими трейдерами.
- Кредитна лінія.
Це заставний кредит, але він відрізняється від традиційної позики: немає конкретних термінів і дат погашення. Користувачам пропонується відсоток вартості від внесеної застави, при цьому відсотки нараховуються лише при знятті коштів.
Що враховувати під час роботи з криптокредитами?
Ціна Догікоіна, Біткоїна, Солани та іншої крипти – це важливий орієнтир при використанні позик у цій індустрії. В процесі кредитування ви можете мати справу з такими моментами:
- Волатильність вартості цифрових активів.
Курс крипти може різко змінюватися за короткий проміжок часу. Якщо сильно знижуються котирування криптовалюти, яка використовується як застава або для погашення позики, наприклад, DOGE coin, то у позичальника можуть виникнути проблеми. В результаті йому може не вистачати коштів для погашення кредиту або буде зараховано меншу суму крипти, ніж планувалося спочатку.
- Шахрайство та безпека.
Криптопозики привертають увагу не лише трейдерів та інвесторів, а й шахраїв. Відносна анонімність криптотранзакцій робить їх цікавими для шахраїв, які можуть спробувати обдурити кредиторів чи позичальників. Перед тим як брати крипту в кредит, рекомендується перевіряти репутацію та надійність майданчика.
- Концентрація ризику.
Криптокредитування через сервіс чи фінансову компанію може спровокувати ситуації, що характеризуються концентрацією ризику. Якщо така компанія неспроможна чи має деякі фінансові труднощі, то одержувач кредиту крипто може втратити свої активи.