Новини / Інвестиції     27 грудня 2024 18:19

Мінагрополітики у 2024 році спрямувало 39,4 млн грн на розвиток меліорації


Міністерство аграрної політики та продовольства України у 2024 році виділило 39,4 млн грн державної підтримки для аграріїв, які використовують меліоровані землі. Завдяки цій програмі зрошення впроваджено на площі 2,5 тис. га у Черкаській, Київській, Одеській, Полтавській, Житомирській та Львівській областях.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль у телеграмі.

Мінагрополітики завершило розподіл державної підтримки для агровиробників, які використовують меліоровані землі. Загалом на програму у 2024 році виділено 39,4 млн грн. Ці кошти отримали 10 підприємств із шести областей, які подали заявки через Державний аграрний реєстр.

Фінансування спрямоване на забезпечення зрошення 2,5 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь. Державна дотація покривала до 50% вартості витрат (без ПДВ) на реконструкцію, нове будівництво меліоративних систем та модернізацію насосних станцій, введених в експлуатацію з 1 листопада попереднього року до 31 жовтня поточного року.

Максимальний розмір дотації становив 26,5 тис. грн за гектар оброблюваних угідь. Міністр аграрної політики підкреслив, що програма є важливим кроком для розвитку сталого сільського господарства та збільшення продуктивності земель, які потребують меліорації.

Ця ініціатива є частиною стратегії Мінагрополітики з підтримки агровиробників і забезпечення продовольчої безпеки країни.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України оголосило про намір внести зміни до законодавства, яке регулює експорт сільськогосподарської продукції.

Новини за темою:  «Рістон Холдинг» інвестував 2 млн євро в оновлення техніки та завершує масштабну реконструкцію виробництва
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також