Новини / Ринок землі     23 квітня 2019 17:12

Інвертаризація земель в Україні завершиться через 4 роки

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру планує завершити інвентаризацію земель за чотири роки.

Про це повідомляє Бізнес Цензор.

За словами заступника голови служби Олександра Краснолуцького, сьогодні в Державний кадастр внесено приблизно 80% даних про землі – близько 40 млн га з 60,3 млн га (без урахування тимчасово окупованих територій).

Читайте: Що може змусити депутатів зняти мораторій на землю: 2 чинники впливу

Терміни проведення інвентаризації значною мірою залежать від фінансування. Якщо наступного року уряд не виділить кошти, процес може зупинитися.

«Оскільки кадастр на сьогодні надає послуги безкоштовно, ми залежні від бюджету», – пояснив ситуацію Олександр Краснолуцький.

На думку заступника голови Держгеокадастру, на проведення інвентаризації земель потрібно як мінімум чотири роки, оскільки обсяги земель, не внесених до кадастру, дуже великі, і зробити це швидше неможливо.

Landlord раніше повідомляв про те, що після відміни земельного мораторію ціна на землю в Україні може зрости до 5 тис. доларів за гектар, при цьому масове скуповування українських сільгоспугідь великими транснаціональними компаніями є лише стереотипом, не підкріпленим європейською практикою.

Читайте також