Новини    18 жовтня 2017 10:24

Індія залишається ризиковим регіоном для експортних поставок


За кілька останніх сезонів Індія стала одним із найбільш перспективних ринків збуту української аграрної продукції. За шість місяців року експорт українських товарів та послуг до Індії становив $1,4 млрд і збільшився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 38,5%, інформує Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Зокрема, за підсумками 2016 року Україна експортувала товарів на суму $1641 млн, що перевищує показник попереднього року в 1,5 рази. У тому числі рослинних олій було поставлено на $1246,6 млн, зернових – $247,6 млн, олійних шротів і макух – на $72,3 млн, йдеться у дослідженні АПК-Інформ.

Як зазначає МЕРТ, Індія в географічній структурі українського експорту за підсумками першого півріччя 2017 року займає 4 місце (2016 року — 5 місце) з часткою 5,5% від загального українського експорту. Торік експорт товарів і послуг з України в Індію склав $2 млрд і збільшився на 31,4%.

Якщо розглядати окремо частку поставок сільгосппродукції з України в Індію, то, згідно з джерелом фактичних даних UN Comtrade, країна утримує першість за кількома позиціями: соняшникова олія – ​​95%, кукурудза – 90%, соняшниковий шрот – 87%, пшениця – 56%.

«У нас ще залишається цілий ряд аграрних товарів, де ми бачимо конкретні можливості для збільшення вітчизняного експорту в Індію. Згідно з аналітичними дослідженнями, попит на цьому ринку буде на молочну сироватку, бобові сушені та волоські горіхи, олію соняшникову і рапсову. Крім цього, конкурентними можуть бути українські соки, дріжджі, виноградні вина, спирт, висівки і кормове борошно, зернові культури і насіння олійних культур», – зазначала під час торговельної місії до Індії заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

За підсумками 2016 року, Україна експортувала бобових культур в Індію на $65,8 млн, що в 3,3 рази перевищує показник попереднього року. І хоча частка поставок українських бобових в Індію поки незначна в порівнянні з Канадою, Австралією, Росією та іншими країнами – всього 3%, але, з огляду на тенденції розвитку ринку бобових, перспективи в України є.

«Незважаючи на підвищувальну динаміку експортних поставок з України в Індію, українським компаніям не потрібно забувати про особливості торгівлі з цією країною і вимогах до якості товару, що поставляється. Зокрема, недозволені на поточний момент питання з розрахунком імпортного мита і складності з фумігації зерна роблять Індію ризиковим регіоном для експортних поставок, однак, на думку трейдерів, досить преміальним», – кажуть в АПК-Інформ.

Привабливість Індії для екпортерів пояснюється постійно зростаючим населенням і розвитком економіки. У той же час, прагнення Індії до самозабезпечення агропродукцією може сприяти скороченню імпорту. Тож українським виробникам і трейдерам необхідно подумати про конкурентоспроможність продукції, аби зберегти перспективний ринок.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...