Новини    07 листопада 2021 14:08

Індекс цін на світовому молочному аукціоні GDT продовжив стрімке зростання

Це максимальне зростання за торгову сесію з початку березня та максимальний рівень індексу з початку березня

На торгах на початку листопада середній індекс цін на світовому молочному аукціоні GDT продовжив стрімке зростання. Значення індексу GDT збільшилося на 4,3%.

Це максимальне зростання за торгову сесію з початку березня та максимальний рівень індексу з початку березня. Середньозважена індикативна ціна на молокопродукти склала за підсумками торгів 4,2 тис. $/т. Обсяг торгів (29,9 тис. т) виявився на 15,5% нижчим від рівня аналогічного періоду 2020 року, але на 7,5% вищий у порівнянні з торгами в середині жовтня.

Зазначається, що підвищенню індексу сприяло зростання середніх цін практично на всі товарні позиції, що торгуються. Виняток становила суха пахта, ціна на яку знизилася на 3,8% (до 3,5 тис. $/т). При цьому рекордсменом зростання ціни став чеддер, який подорожчав одразу на 14,1%, досягнувши рівня 5,05 тис. $/т, що стало максимальним значенням з початку 2014 року.

“Основний товар торгового майданчика — сухе незбиране молоко (СНМ) — також подорожчав, але у порівнянні з чеддером темпи зростання виявилися порівняно помірними. Середньозважена ціна на СНМ зросла на 2,7%, до 3,9 тис. $/т. Сухе знежирене молоко опинилося на другому після чеддера місці за темпами приросту ціни: зростання середньозваженої ціни склало 6,6%, до 3,6 тис. $/т (максимум із середини 2014 року)”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, ціни на молочний жир на торгах також продовжили зростати. Середньозважена ціна на зневоднений молочний жир зросла на 4,2%, до 6,3 тис. $/т, досягнувши максимального рівня із середини лютого 2018 року (6,4 тис. $/т). Вершкове масло зберегло темпи зростання з попередніх торгів: зростання склало 4,7%, до 5,3 тис. $/т. Розрив у ціні між маслом та зневодненим молочним жиром склав 1,03 тис. $/т.

Підвищення ціни на торгах, що пройшли, відзначено також на лактозу (+1,6%, до 1,2 тис. $/т). У порівнянні з початком листопада 2020 року середня ціна контрактів (у доларовому еквіваленті) на постачання СЗМ залишається вищою на 33,2%, СНМ — на 31,4%, вершкового масла — на 40%, чеддера — на 33,6%.

Раніше Landlord повідомляв, що з початку року на перероблення молока надійшло на 11% менше.

Джерело: infagro.com.ua.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...