Новини    16 квітня 2018 11:48

Імпорт м’яса в Україну виявився найбільшим за 5 років


За січень-березень 2018 року імпорт м’яса в Україну виявився найбільшим за останні 5 років. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на Продовольчу і сільськогосподарську організацію ООН (FAO).

«Перші три місяці цього року показали зріст імпорту по всіх позиціях. Більш того, по всіх позиціях імпорт за перший квартал в цьому році виявився найбільшим за останні 5 років, по свинині – за 4 роки», – наголосив аналітик сільськогосподарських ринків та національний консультант FAO Андрій Панкратов.

За словами експерта, минулорічне подорожчання м’яса на внутрішньому ринку сприяло помітній активізації імпорту.

«Це відбувалося в другій половині минулого року, але і зараз ці «двері» все ще залишаються відкритими. Коливання українських і європейських цін (практично весь імпорт зараз йде до нас з ЄС, тому їх ціни є важливими для нас) були не дуже значними з кінця 2017 року, щоб змінити ситуацію. Тільки в березні ціни в ЄС пішли вгору, однак, у нас в той же час укріпилася гривня і імпорт все ще залишався можливим», – розповів він.

Панкратов зазначив, що ситуація дещо стабілізувалася в останні тижні, коли ціни на свинину в ЄС припинили коливання. Водночас, з огляду на недавню заборону Китаєм імпорту американських свинячих продуктів, ціни в Європі можуть почати знову зростати.

«У нас тоді буде два варіанти: або українські ціни не зміняться і імпорт сповільниться, або наші ціни підуть вгору слідом за європейськими, а імпорт продовжуватиметься. Враховуючи зниження виробництва свинини, яке в нас є, і прагнення виробників закласти в ціну підвищення собівартості, більш імовірним виглядає другий варіант», – дав прогноз експерт.

З курятиною, за його словами, ситуація інша, оскільки споживачі на внутрішньому ринку в Україні не готові продемонструвати підвищений попит на цю продукцію.

«Зростання цін в ЄС вже відбувається декілька тижнів, тоді як в нас цей номер поки що не проходить. Виробництво курятини в нашій країні зростає, споживачі ще не готові показати підвищений попит, звикаючи до того, що і так курка займає таку велику частку в їх білковому раціоні, як ніколи. Отже більш імовірним в цьому сегменті ринку бачиться сценарій сповільнення імпорту і більш менш стабільних цін», – зазначив експерт FAO.

Панкратов також повідомив, що за підсумками першого кварталу 2018 року імпорт свинини в Україну склав 1,8 тис. тонн (+171% до 1 кварталу 2017 р.); імпорт м’яса птиці – 30,8 тис. тонн (+26%); імпорт субпродуктів – 8,4 тис. тонн (+44%); імпорт сала – 14,1 тис. тонн (+58%).

Імпорт яловичини відбувався у незначних обсягах, імпорт інших видів м’яса – був майже відсутній.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...