Новини    28 жовтня 2017 18:49

IKEA продаватиме домашні ферми для вирощування овочів


Продавець функціональних домашніх меблів компанія IKEA розробила гідропонну ферму, призначену для вирощування овочів в домашніх умовах. Вона розрахована на тих, хто живе в квартирах або не має можливості вирощувати свої продукти, повідомляє АПК-Інформ.

Ферма з назвою Lokal має вертикальні грядки зі світлодіодами і дає можливість отримувати втричі більше врожаю, ніж на звичайній фермі. Дизайн створили спільно з вченими зі Швеції.

Розробка відрізняється підвищеною економністю води для поливу рослин. Механізм роботи ферми ґрунтується на принципі гідропоніки – рослини отримують необхідні поживні речовини зі спеціального розчину, а не з ґрунту. При цьому потреба в природному сонячному світлі повністю відпадає. Такі умови дозволяють вирощувати урожай увесь рік.

Напередодні IKEA  пропонувала пророщувати насіння у пробках з абсорбуючої піни, які можна купити разом із системою IKEA KRYDDA / VÄXER. Вони дозволять насінню розвиватися і збережуть його вологим. Після проростання пробку треба перенести в окремий горщик і заповнити його дрібними камінцями в якості субстрату.

Потім рослину можна перенести на піднос, обладнаний сонячною лампою. Систему можна використовувати у приміщеннях без сонячного світла. Вбудований датчик стежитиме за рівнем води в горщику.

Раніше Landlord повідомляв про презентацію сучасних зрошувальних систем від піонерів у галузі крапельного зрошення  – ізраїльських компаній Netafim та Naandanjain. Їхні інновації нині допомагають багатьом країнам в всьому світі економити воду й кошти, поливаючи рослини чітко визначеною необхідною кількістю води. Метод крапельного зрошення розробив у 60-х роках ізраїльський інженер-винахідник Сімхі Бласс. Сьогодні Netafim є провідним світовим виробником систем крапельного зрошення, й економить фермерам 30-70% води.

Ще немає новин у цій стрічці ...