Новини / Технології     23 жовтня 2019 10:46

Європарламент знайшов спосіб утримати молодь на селі

Європарламент розглядає цифрове землеробство як спосіб залучити молодь до роботи в сільському господарстві. Депутати наголошують на важливості впровадження інновацій в агросекторі, оскільки вони не лише підвищують ефективність виробництва, а й допомагають утримувати людей на селі.

Про це повідомляє на своєму сайті бельгійський фонд Euractiv.

Європарламент підтримує діджиталізацію в сільському господарстві, аргументуючи це низкою причин.

1. Моніторинг ефективності

Цифрові інструменти можуть бути корисними для моніторингу ефективності державних витрат, а також для перевірки доцільності надання допомоги господарствам, які претендують на субсидії від ЄС.

Зокрема, всі фермерські господарства в державах – членах ЄС контролюються системою LPIS – ІТ-системою, яка була створена в рамках Спільної сільськогосподарської політики (Common Agricultural Policy, CAP), на підставі запису повітряних або супутникових знімків.

Проте не все в межах нових цілей CAP можна виміряти за допомогою супутників. Використання пестицидів за допомогою космічного моніторингу перевірити не вдасться, тому вже постає питання, «як виміряти те, що не можна перевірити супутниками», відзначають депутати.

Чиновник Європейського аудиторського суду на зібранні Європарламенту натякнув на потенційну проблему відмови від цифрових інструментів саме з тієї причини, що вони краще контролюють практику.

«Я розумію, що більшість фермерів не люблять шпигування з неба», – сказав він.

Однак чиновник зазначив, що деякі країни – члени ЄС починають активно використовувати інформацію супутників і навів приклад адміністрацій, які на основі даних, отриманих зі супутників, допомагають фермерам планувати терміни посадки та застосування різних методів ведення сільського господарства, надсилаючи аграріям електронні листи.

2. Сприяння стійкості агросектора

Діджиталізація в сільському господарстві та точне землеробство мають величезний потенціал для сприяння стійкості агросектора та ланцюга вартості – від виробництва до споживання.

Проте, за словами єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського, наявні знання недостатньо використовуються землеробською громадою.

«Фермери повинні взяти на себе впровадження нових технологій, нових моделей бізнесу та нових форм співпраці», – сказав Януш Войцеховський.

3. Залучення молоді в агросектор

Януш Войцеховський зазначив, що інновації в сільському господарстві, зокрема такі як GPS у тракторах або цифрові технології в сільській місцевості, мають використовуватися також для залучення молоді.

Аналогічне зауваження висловив на недавньому засіданні депутат Європарламенту Френк Богович, який розповів про те, як передати нові технології молодим фермерам та зробити їх доступнішими. Завдяки цифровим технологіям можна зробити фермерство привабливим та цікавим для молоді, наголосив політик.

«Ми багато говоримо про ефективність, стійкість та про те, як залучити молодь до сільського господарства. Завдяки точному землеробству ви можете полегшити цю задачу», – сказав Френк Богович.

Пікантні подробиці засідань Європарламенту

Попри те, що призначений комісаром з питань сільського господарства Януш Войцеховський був аудитором ЄС з 2016 року до сьогодні, він забув згадати про точне землеробство у своєму першому невдалому слуханні перед Комітетом Європейського парламенту з питань сільського господарства (AGRI).

Войцеховський дорого заплатив за відсутність уваги до інновацій у сільському господарстві, оскільки це було жорстко оскаржено депутатами Європарламенту і стало однією з причин першого відхилення кандидата-комісара.

Перш ніж дати йому другу спробу для виступу, законодавці прямо попросили поляка відповісти на деякі письмові запитання, одне з яких стосувалося потенційних нововведень в аграрному секторі.

А ось депутат зі Словенії Френк Богович у своєму виступі гаряче наполягав на важливості впровадження ІТ-технологій у агросектор – як способу привернути увагу молоді до сільського господарства.

«Завдяки цьому ви також можете зробити фермерство сексуальним та вигадливим», – переконував політик.

Landlord раніше повідомляв про те, що цифрове землеробство стає ключовим стратегічним пріоритетом ЄС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також