Новини / Політика     31 травня 2020 12:15

Європа умовляє Дональда Трампа не розлучатись з ВООЗ

Білий дім назвав Всесвітню організацію охорони здоров’я маріонеткою Китаю і погрожує припинити сплату членських внесків. ЄС закликає Дональда Трампа змінити рішення

Європейський Союз вирішив втрутитись у конфлікт між США і Всесвітньою організацією охорони здоров’я після заяви Дональда Трампа про те, що Сполучені Штати переривають відносини з Організацією. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

«ВООЗ повинна і надалі бути в змозі керувати міжнародними заходами реагування на пандемію, нинішніми і майбутніми. Для цього потрібні участь і підтримка всіх. Перед обличчям цієї глобальної загрози зараз настав час для розширення співпраці і спільних рішень. Слід уникати дій, що послаблюють міжнародні результати. В цьому контексті ми закликаємо США переглянути своє оголошене рішення», – йдеться у спільній заяві голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

Вони нагадали про те, що ЄС продовжить підтримувати ВООЗ і вже надав додаткове фінансування для подолання наслідків пандемії COVID-19.

Читайте: США-КНР: торгова війна продовжується

Заява керівників ЄС з’явилась після різкого виступу президента США в якій він звинуватив ВООЗ у неспроможності ВООЗ провести необхідні для успішного подолання пандемії реформи. До такого висновку він прийшов, спираючись на результати розслідування, проведеного Білим домом.


Дональд Трамп оголосив, що кошти, які направлялися на сплату членських внесків, доцільно спрямувати на пряму допомогу іншим державам і на невідкладні потреби глобальної громадської охорони здоров’я.

Втім, оглядачі більше звернули увагу на слова Дональда Трампа про те, що ВООЗ перетворилась на маріонетку Китаю, оскільки на початку пандемії ВООЗ не відреагувала належним чином на загрозу і вступивши у змову з КНР приховала масштаб і небезпеку нового корона вірусу.

Цю заяву слід розглядати у контексті стрімкого зростання напруженості у відносинах між Вашингтоном і Пекіном, яке відбулося за останні два тижні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що пандемія COVID-19 прискорила розвиток IT-індустрії.

Фото: The White House

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також