Новини / Фінанси     05 травня 2022 18:58

Єврокомісія спільно з Урядом обговорили плани щодо відновлення України

Країна має розвиватися попри війну росії проти України.

4 травня відбулась онлайн зустріч віце-прем’єр-міністерки Ольги Стефанішиної та Генерального Секретарка Європейської Комісії Ілзе Юхансоне. Обговорили запуск Трастового Фонду Солідарності для відновлення України, повідомляє пресслужба Кабміну.

Під час зустрічі відбувся неформальний запуск робочої групи з питань євроінтеграції, створеної в рамках Національної ради з відновлення країни, яка розроблятиме План післявоєнного відновлення та розвитку України. Він включатиме як відбудову житла й інфраструктури, так і перезапуск і модернізацію української економіки за європейськими стандартами.

Стефанішина поінформувала європейських партнерів про плани Уряду затвердити державну програму з розвитку України, яка діятиме у воєнний час. Серед її пріоритетів: захист національної промисловості, максимізація експорту та забезпечення українців робочими місцями.

“Країна має розвиватися не дивлячись на війну росії проти України. Наша героїчна армії повинна мати надійний економічний тил”, – зазначила вона та додала, що запропонований Урядом план буде впроваджуватись до того моменту, поки країна не ухвалить нову програму економічного відновлення у повоєнний період.

За підсумками зустрічі, представники домовились про подальшу координацію зусиль щодо підтримки та відновлення української економіки. Ілзе Юхансоне запевнила, що ЄС готовий і надалі мобілізувати свої політичні й економічні ресурси для підтримки нашої країни.

Довідка. 21 квітня 2022 року Президент України ухвалив Указ, яким утворив Національну раду з відновлення України від наслідків війни. Нацрада є консультативно-дорадчим органом при Президентові України.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про новий План відновлення України, який об’єднає країни світу: від США до Японії, від Австралії до Канади. Країни Європи готові демонструвати лідерство в цьому питанні.

Українська економіка стає на воєнні рейки. Про це у відеозверненні заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також