Новини    31 січня 2022 21:02

ЄС знову скуповує 70% експорту української високоолеїнової олії

Трохи понад 70% із загального обсягу експорту даної продукції припало на країни Європи

ЄС знову скуповує 70% експорту української високоолеїнової олії. Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Як зазначається, трохи понад 70% із загального обсягу експорту даної продукції припало на країни Європи проти 46% за такий самий період у 2020/21 МР.

Так, європейські країни значно збільшили імпорт української високоолеїнової олії з початку поточного сезону, закупивши сумарно майже 99 тис. тонн, що на 38% більше за показник в аналогічний період попереднього сезону.

У розрізі країн серед ключових імпортерів, що збільшили імпорт української продукції, варто виділити Нідерланди (+27%), Іспанію (приріст в 2,3 рази), Італію (+39%) і Великобританію (+39%).

«Зазначимо, що до 2018/19 МР включно близько 70-90% української високоолеїнової соняшникової олії традиційно відвантажувалося до країн Європи, чому сприяла відсутність імпортного мита. Однак у наступних двох сезонах частка регіону почала стрімко скорочуватися коштом зростання власного виробництва, і тільки в поточному сезоні фіксується відновлення», — йдеться в повідомленні.

В цілому потенціал експорту високоолеїнової соняшникової олії у 2021/22 МР з України оцінюється на рівні 400 тис. т, що може на 7% поступитися показникам попереднього сезону.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна експортувала соняшникової олії більше, ніж за минулий рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...